nahoru

Vánoční chvilka poezie: Putin, požár, inflace. Hlavně, že je legrace

Jan Studnička 23. prosince 2022 • 15:00
Video se připravuje ...
NoviNářek: Vánoční chvilka poezie
• video: 
Reflex.cz

Nemáme za sebou zrovna veselý rok. Vypukla válka, na zemi dolehla finanční krize, dokonce se vrátil Český slavík. Naštěstí je silvestr za dveřmi a rok se chýlí ke konci, můžeme začít znovu a lépe! A za touhle 365 dní dlouhou noční můrou už se můžeme jen otočit a vzpomínat. Pojďme to udělat spolu!

Ve vánočním díle našeho pořadu noviNářek jsme se rozhodli na chvilku zastavit, vydechnout si a otočit se za uplynulým rokem. Protože jasně, nebyl to úplně nejpříjemnější čas, ale na druhou stranu se můžeme poplácat po rameni, že jsme to všichni doklepali až do konce. Je čas bilancování a nám se nejlépe bilancuje nad kusem poezie. 

Pojďme si tedy spolu přečíst báseň o uplynulém roce. O požáru v Českém Švýcarsku, o příšerné válce, demontracích na Václavském náměstí… a o jednom obytném voze. Je to temná básnička, Erben hadr, ale je to naše básnička. Pohodlně se usaďte, nalijte si vaječňák, zakousněte cukroví a vzpomínejte s námi. 

Jan Studnička


Klíčová slova: vánoce, politika, NoviNÁŘEK


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.