nahoru

Nahá olympiáda? Takhle vypadal sport na pohlednicích ze začátku minulého století

mc 1. srpna 2021 • 10:00
Nahá olympiáda? Takhle vypadal sport na pohlednicích ze začátku minulého století
foto: LCC

Olympijské hry mají starověkou tradici v antickém Řecku. Začaly už v osmém století před Kristem, a tak se asi nikdo nemůže divit, že se jich zúčastnili jen muži, disciplín bylo jen pár a sportovci se účastnili nazí. 

Antické ideály převzaly moderní olympiády jen zčásti a nahota účastníků mezi nimi pochopitelně chyběla. Své vyjádření si ovšem v době vzniku novodobých olympiád přeci jen našla.

V galerii si můžete prohlédnout pohlednice z přelomu minulého století, v nichž byla právě imitce olmypijských disciplín prováděna neblečnými sporotvci (a samozřejmě zejména sportovkyněmi) oblíbeným motivem.

Místo nahoty bizarní soutěže

Nahota mezi olympijskými soutěžemi chyběla, zato se v prvopočátku objevilo několik soutěží, které byly novinkou a nyní by nám přišly poněkud bizarní. V novodobé historii tak sportovci (oblečení) soutěžili v takovým bizarnostch, jako ve střelbě na živé holuby, přetahování lanem či jízdě na motovém vodním člunu.

 

 

mcLetní olympijské hry 2021

Letní olympijské hry v Tokiu se konají od 23. července do 8. srpna. Česká výprava čítá 116 sportovců, kteří budou bojovat celkem o 300 sad medailí. Na těchto odkazech můžete sledovat průběžné sportovní výsledky, i veškeré zajímavosti, které se olympiády týkají.

Program LOH Češi na LOH Sporty a disciplíny

Olympijské příběhy Olympijské bizáry České medaile


Diskuse ke článku