Program pro pratchettovce: Jan Kantůrek řekne „Oook“ na benefici v Dlouhé | Reflex.cz
nahoru

Program pro pratchettovce: Jan Kantůrek řekne „Oook“ na benefici v Dlouhé

Petr Čáp13. června 2018 • 14:36
Program pro pratchettovce: Jan Kantůrek řekne „Oook“ na benefici v Dlouhé
foto: Richard Klíčník

Klub Julese Vernea a Klub Terryho Pratchetta se rozhodly zavzpomínat na jedinečného překladatele Jana Kantůrka, v březnu zesnulého, a pod záštitou Divadla v Dlouhé pořádají vzpomínkový benefiční večer pro všechny milovníky Zeměplochy i barbara Conana. Akce se koná už tuto neděli, 17. června.

Celým večerem vás provede Richard Klíčník, který po Honzovi Kantůrkovi převzal předsednictví v Klubu Julese Vernea a mimo jiné byl režisérem prvních amatérských zeměplošských her v češtině, kde si zahrál i sám Kantůrek. Ukázka z divadelní hry Stráže! Stráže!, kde Honza za pomocí starého zrzavého závěsu a půlky kokosu ztvárnil Knihovníka, nemůže být během této akce opomenuta. Stejně jako historka, jak se jeden z našich nejznámějších překladatelů sci-fi a fantasy seznámil s Terrym Pratchettem. A není nic lepšího, když vám to ze záznamu povypráví Honza osobně. Jeho slova potvrdí a svůj pohled přidá vydavatel Zeměplochy Vlastimír Talaš.

Zemřel Jan Kantůrek. Překladatel Zeměplochy již kráčí s velkou A‘tuin

Soudná sestra Slavíková 

Hosty večera budou herci z Divadla v Dlouhé, kteří účinkovali v představeních Soudné sestry a Maškaráda – Miroslav Táborský, Tomáš Turek a Peter Varga. Speciálně pro benefici pár scének opráší a jen kvůli jedinému večeru se z divadelního fundusu pokusí vyhrabat co nejvíce vyřazených kostýmů. K oživení vzpomínek napomůže i videozáznam vystřižené scény z Maškarády, kterou u příležitosti charitativní sbírky v roce 2011 pro Klub Terryho Pratchetta sehráli Naďa Vicenová jako Bábi Zlopočasná a Peter Varga jako Smrť.

Ukázku z románu Soudné sestry nám pak přečte Zuzana Slavíková, která jej pro nakladatelství OneHotBook načetla jako audioknihu (vyšla v minulém měsíci). Největší akci na jevišti však slibuje dlouholetý Kantůrkův přítel Leonid Křížek (taktéž člen Klubu Julese Vernea), jenž předvede se svými hosty ukázkovou lekci šermu nejen s fleretem.

Pratchettův překladatel Jan Kantůrek: „Z Conana mám doživotní následky!“

Druhý lístek za kačku 

Udělejte si čas a zúčastněte se této neopakovatelné akce. Nejenom, že si zavzpomínáte na dobrého člověka, jehož překlady jsou fanoušky i kritiky stále ceněny, ale svou účastí také přispějte na dobrou věc. Kompletní výtěžek z akce připadne překladatelovým vnoučatům, která přišla nejen o pečujícího dědečka, ale o několik měsíců dříve také o matku.

Vzhledem k tomu, že levnější lístky jsou již vyprodány a pořadatelé si uvědomují, že peněženky fanoušků nejsou bezedné, je možné získat druhý lístek za pouhou 1 Kč. Stačí vytisknout banner události na Facebooku a s ním jít zakoupit lístek do pokladny Divadla v Dlouhé. Takže nezapomeňte – 17. června v 18 hodin.

Zemřel slavný spisovatel Terry Pratchett, podlehl Alzheimerově nemoci

Přímluva Einsteina ani Churchilla nezabrala. Komunisté oběsili Miladu Horákovou po…

Petr Čáp
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější