United Islands of Prague: Rockeři Arcane Roots budou hlavní hvězdou festivalu | Reflex.cz
nahoru

United Islands of Prague: Rockeři Arcane Roots budou hlavní hvězdou festivalu

red23. května 2018 • 19:00
Hlavním headlinerem festivalu United Islands 2018 bude trojice energických rockerů Arcane Roots z Velké Británie
Hlavním headlinerem festivalu United Islands 2018 bude trojice energických rockerů Arcane Roots z Velké Británie
• foto: 
Sophia Groves

V pražském Karlíně se v termínu 22.–23. června uskuteční patnáctý ročník open air festivalu United Islands of Prague. Hlavním headlinerem roku 2018 bude trojice energických rockerů Arcane Roots z Velké Británie. Vedle hvězd světového formátu si na velké festivalové stage letos nově zahrají i mladé talenty ze soutěže Objevy United Islands. O vítězích se rozhodne prostřednictvím hlasování, které právě startuje.

Hlavní hvězdou jubilejního patnáctého ročníku budou rockeři Arcane Roots, kteří jsou v současnosti označováni jako jedna z nejoblíbenějších kapel ve Velké Británii. Pro jejich tvorbu je charakteristické prolínání několika směrů současného alternativního rocku. Nejčastěji bývají přirovnáváni ke skotské rockové skupině Biffy Clyro, se kterou před časem v roli předskokanů absolvovali úspěšnou tour.

Na pódiu trojice rockerů v čele s charismatickým zpěvákem Andrewem Grovesem přímo překypuje energií a předvádí nezapomenutelnou živelnou show. Návštěvníci se o tom budou mít možnost přesvědčit na vlastní kůži v sobotu večer na hlavní stage.

Sexy Dancers po 20 letech vystoupí na festivalu Metronome. Hlavní hvězdou budou The…

Desítky pečlivě vybraných hudebníků

Arcane Roots ale program zdaleka nekončí. Na 90 000 metrech čtverečních a více než patnácti podiích se totiž v průběhu festivalu vystřídají desítky pečlivě vybraných hudebníků. Dalšími zahraničními interprety bude například rakouská indie rocková formace At Pavillon, mladá pop rocková kapela Vama z Rumunska nebo německá indie rocková pětice Leoniden.

Neméně zajímavý pak bude i výčet tuzemských vystupujících. Za zmínku stojí například uhrančivá slovenská indie elektronická čtveřice Says nebo nebroušení alternativní rockeři John Wolfhooker. Návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení ostřílených stálic české hudební scény jako jsou David Koller, Buty či Vypsaná Fixa. Na stránkách festuvalu najdete kompletní přehled interpretů.

Program karlovarského filmového festivalu: dramata, komedie, horory, vybere si každý

Novinka: Soutěž Objevy United Islands

 Velkou inovací letošního ročníku je soutěž Objevy United Islands, která je určená méně známým hudebním projektům. Jejím hlavním cílem je pomoci mladým talentům nastartovat kariéru a získat první větší zkušenosti hraním na velké stage před početným publikem. Hlasování bude probíhat od středy 23. května ZDE, kde zájemci mají možnost podpořit své favority.

Z nich pak bude vybráno 15 finalistů, kteří vystoupí během klubové noci a na hlavních pódiích festivalu. O absolutním vítězi rozhodne v průběhu festivalu kromě hlasujících diváků i skupina Objevitelů složená z muzikantů a profesionálů z hudební branže v čele s Davidem Kollerem, který bude talentovanému nováčkovi dělat „předskokana“ a uvede ho na hlavní festivalovou stage před několikatisícový dav diváků.

Colours of Ostrava 2018: Medailonky hlavních hvězd festivalu a kompletní program
Krásné a vzrušujicí fotky první dívky slavného agenta Jamese Bonda. Budete překvapeni

red


Klíčová slova: united islands, festival, PrahaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,020
29,720
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější