nahoru

Popová diva P!nk bude hvězdou budapešťského festivalu Sziget

red6. dubna 2017 • 10:40
Popová diva P!nk bude hvězdou budapešťského festivalu Sziget
foto: Profimedia.cz

P!NK znovu míří na festival Sziget. Právě tato popová diva je prvním velkým a zvučným jménem, které jako headliner odstartuje 9. srpna sedmidenní party uprostřed Budapešti. V programu se k již ohlášeným Kasabian, Major Lazer, PJ Harvey či Alt-J navíc nově přidávají další jména, jako je Wiz Khalifa, Rita Ora či The Courteeners. Z České republiky míří na Sziget Klára Výtisková se svou kapelou Klara & The Pop. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici až do 31. května.

Festival Sziget se koná na rozložitém ostrově uprostřed Budapešti a je známý především díky svému pestrému programu. Na festivalu se nachází více než 50 míst s rozmanitým programem a hudba zde hraje nonstop. Letošní line-up nabízí jména jako Kasabian, Major Lazer, Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, PJ Harvey, Alt-J a mnoho dalších. Na hlavním pódiu, pojmenovaném po tragicky zesnulém Danu Panaiteskovi, vystoupí nově Wiz Khalifa a také Rita Ora. V obřím stanu A38 se představí Alex Clare, Dimension, HER, The Courteeners a The Vaccines. Paul van Dyk a Bassjackers patří mezi další umělce, které přivítá monstrózní Arena stan.

Velký návrat P!nk

Od svého debutu v roce 2000 vydala P!nk (Alecia Mooreová) sedm sólových alb, prodala celosvětově přes 60 miliónů nosičů, 130 miliónů singlů a okolo 2,4 miliónu DVD. V prestižní hitparádě Billboard Hot 100 se objevila se 14 svými singly, z toho čtyři se umístily na prvním místě. P!nk je držitelkou tří ocenění GRAMMY Awards, tří Billboard Music Awards, šesti cen MTV Video Music Awards a mnoha dalších. V roce 2013 byla vyhlášena renomovaným hudebním magazínem Billboard „Ženou roku“. S tour k jejímu albu The Truth About Love odehrála 142 koncertních show ve 13 zemích. Koncert 9. srpna na Szigetu bude zároveň jejím velkým návratem na koncertní pódia!

P!nk na festivalfu Sziget v roce 2007.VIDEO Youtube.com

Sziget nabízí permanentky sedmi- nebo pětidenní. Koncert P!nk se odehraje v tzv. -1 den Szigetu a vstup na tento den je možný se sedmidenní permanentkou nebo se speciální jednodenní vstupenkou. Jednodenní vstupenky jsou dostupné pro každý ze sedmi dnů Szigetu. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici až do 31. května.

Seznam doposud ohlášených interpretů seřazených abecedně najdete na webu festivalu >>>

red


Klíčová slova: Maďarsko, festival, Budapešť, Pink, SzigetDiskuse ke článku