Divadlo Na Fidlovačce si vybralo uměleckou ředitelku. Soubor povede Kateřina Dušková | Reflex.cz
nahoru

Divadlo Na Fidlovačce si vybralo uměleckou ředitelku. Soubor povede Kateřina Dušková

8. prosince 2016 • 14:59
Kateřina Dušková se pohybuje na divadelní půdě přes dvacet let.
Kateřina Dušková se pohybuje na divadelní půdě přes dvacet let.
• foto: 
Divadlo Na Fidlovačce

Kateřina Dušková nástupem na post umělecké šéfky Fidlovačky zpečetila svoji spolupráci s nuselským divadlem v této sezóně. Pod jejím režijním vedením Na Fidlovačce proběhla Noc divadel, ujala se režie premiéry Sen noci svatojánské i vánočního speciálu Pokoj lidem dobré vůle. V roli umělecké ředitelky bude jejím hlavní úkolem další rozvíjení hereckého souboru.

Divadlo Na Fidlovačce obsazuje pozici uměleckého ředitele necelý rok po vstupu Jana Koťátka na post ředitele divadla. Kateřinu Duškovou si Koťátko vybral na základě úspěšné spolupráce v první polovině sezony 2016/2017. Do funkce umělecké šéfky nastoupí 1. ledna. „Po téměř roce stráveném na pozici ředitele Divadla Na Fidlovačce jsem dospěl k závěru, že pro další rozvoj a formování uměleckého souboru je nezbytné obsadit pozici uměleckého šéfa, který bude se souborem pracovat a posouvat jej dál. Rozhodl jsem se oslovit paní Kateřinu Duškovou, která v divadle režírovala naši nejnovější hru, Shakespearův Sen noci svatojánské, a vytvořila inscenaci, ve které se nádherný text pojí s kvalitními hereckými výkony, nápaditou scénografií a choreografií doplněnou o akrobatické prvky nového cirkus. Tím nabídla divákům zážitek, na který v Divadle Na Fidlovačce nejsou zcela zvyklí, a posunula naši tvorbu novým směrem. Současně se ujala přípravy letošní Noci divadel i speciálního vánočního představení. S Kateřinou sdílíme stejný názor na to, jakým směrem by se měla Fidlovačka do budoucna ubírat, proto padla volba právě na ni,“ říká Jan Koťátko.

Kateřina Dušková se pohybuje na divadelní půdě přes dvacet let a její zkušenosti sahají od herectví přes režii a dramaturgii až k vedení uměleckého souboru divadla. Jako režisérka působila například ve Východočeském divadle v Pardubicích, v Divadle F.X. Šaldy Liberci nebo v Městském divadle Most. Poslední čtyři roky byla součástí Horáckého divadla v Jihlavě, kde od roku 2014 do roku 2016 zastávala taktéž funkci umělecké šéfky.

Ovčáček čtveráček hlásí: Vyprodáno! Lístky na pražskou derniéru představení zmizely za…
Písničkář a spisovatel Honza Jícha: Nechtěl bych dělat ten typ humoru, kterým se dá…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,150
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější