Kabaret Ovčáček čtveráček: Jevištní hradní mluvčí je hrán až příliš od srdce | Reflex.cz
nahoru

Kabaret Ovčáček čtveráček: Jevištní hradní mluvčí je hrán až příliš od srdce

Milan Tesař18. listopadu 2016 • 16:56
Ve Zlíně uvedli v jevištní život „oblíbeného“ tiskového mluvčího českého prezidenta.
Ve Zlíně uvedli v jevištní život „oblíbeného“ tiskového mluvčího českého prezidenta.
• foto: 
Městské divadlo Zlín

Šéf kultury Reflexu Milan Tesař vám přináší pravidelný pateční balíček tipů, co o víkendu musíte a naopak nesmíte slyšet, vidět a číst.

Jak jsem avizoval minulý týden, navštívil jsem projekci Formanova Amadea se živým orchestrem a sborem. Bylo fajn vidět skvělý film zase na velkém plátně, co ale nebylo fajn, byl incident, který se odehrál před představením. Zaskakující britský klavírista Jonathan Powell byl cestou do Pakulu fyzicky napaden revizory, ačkoli měl jízdenku. Jak napsal na Facebook, vůbec netušil, že jde o „transport police“, byl přesvědčen, že se stal obětí přepadení.  Navzdory prodělanému šoku odehrál bezchybně. Tak proč mi bylo tak stydno?

Ve Zlíně si udělali radost a v původním kabaretu Ovčáček čtveráček uvedli v jevištní život „oblíbeného“ tiskového mluvčího českého prezidenta. O tom, že ani herec není z kamene, svědčí kritický výrok jednoho z diváků krátce po premiéře: “Bohužel bylo na herci Příkazském, až příliš vidět, že pana Ovčáčka nemá rád.“ Souhlasím. Je to neprofesionální. Herec zjevně budoval postavu až příliš od srdce.

Exkluzívně pro Reflex: Režisér Zúčtování o divných úřednících a tom, jak umlčel Bena …

Než si půjdete koupi nového Viewegha, raději si v novém čísle Reflexu přečtete recenzi Kateřiny Kadlecové. Novelu Melouch rozcupovala s takovou vervou, že se její stránky doteď vznášejí redakcí. Kateřina vyřkla jasný ortel: Nastavovaná, řídká kaše chuti mdlé.

Možná měl Michal škrtat. S podobným problémem se potýká novinka pražského Činoherního klubu  Urna na prázdném  hledišti. Čtyři herečky zavraždí obdivovaného režiséra, který je šikanuje. Skvělý námět a velká příležitost pro čtyři herečky, které svého režiséra a autora v jedné osobě Martina Čičváka naštěstí nezavraždily: pro Veroniku Žilkovou, Lenkou Skopalovou, Ivanu Uhlířovou a Sáru Venclovskou. Všechny jsou skvělé, jenom ta komedie…je nějaká dlouhá.

Před 25 lety vyhasl život herce Františka Husáka, jeho Ludánek Homolka diváky baví dodnes

Když jsem  - uchvácen  - vycházel se synem Tondou z kina z další „marvelovky“, z Doktora Strange, netušil jsem, že asijští strážci vyváženosti nařknou tvůrce z „bělení“ postav. Role tibetského mystika se totiž oproti komiksovému originálu, zhostila žena a navíc běloška – úchvatná Tilda Swintonová.  Režisér se bránil poměrně věrohodně tím, že chtěl vyhovět hollywoodským herečkám středního věku, které remcají, že nemají co hrát, jenže u Číňanů už to má rozlitý. A kdo to má u Číňanů rozlitý, měl by jim radši okamžitě vlézt do zadku. My Češi bychom o tom mohli vést semináře.   

Ručně psané Bajky barda Beedlyho J. K. Rowlingové jsou k mání. Za půl milionu liber
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější