Satelitní TV Sky Arts vybrala do role Michaela Jacksona bělocha, je z toho pozdvižení | Reflex.cz
nahoru

Satelitní TV Sky Arts vybrala do role Michaela Jacksona bělocha, je z toho pozdvižení

ČTK29. ledna 2016 • 10:00
Satelitní TV Sky Arts vybrala do role Michaela Jacksona bělocha, je z toho pozdvižení
foto: Eweb

"Nezáleží na tom, jestli jsi černý nebo bílý", tak zní část textu slavného hitu Black or White zesnulého zpěváka Michaela Jacksona. A jak se zdá, doslova se jím nechali inspirovat tvůrci chystané komedie britské satelitní stanice Sky Arts, kde byl do role Jacksona vybrán běloch - herec Joseph Fiennes. To ovšem vyvolalo ostré reakce a novou vlnu kontroverze kvůli obsazování černošských herců a všeobecně nedostatku příležitostí pro tvůrce jiné než bílé pleti.

Podle zpravodajského serveru BBC News se má příběh komedie Elizabeth, Michael & Marlon točit kolem údajné vyjížďky napříč Amerikou, na kterou údajně po teroristických útocích v září 2001 vyrazili Jackson, Marlon Brando a Elizabeth Taylorová.

Fiennes všechnu kritiku odráží tvrzením, že Jackson "byl pravděpodobně blíž mé barvě pleti než své původní". A stanice Sky Arts v prohlášení uvedla, že producenti mají při obsazování rolí "tvůrčí svobodu". Půlhodinová komedie má být součástí seriálu o nepravděpodobných příbězích z historie kultury a umění.

Nezmenšujte černochy! Zvlášť když jste v Číně a jde o plakát ke Star Wars
Jackson, kterému údajně bělala kůže kvůli chorobě vitiligo, zemřel v červnu 2009 ve věku 50 let na předávkování sedativy.

Zpráva o obsazení Fiennese do role Jacksona přišla dva týdny poté, co se rozpoutala nová vlna kritiky kvůli letošním nominacím na Oscary, mezi nimiž v hereckých kategoriích už druhý rok po sobě není nikdo tmavé pleti, a také v dalších kategoriích je jich jako šafránu.

Černochy na Oscarech nechceme? Spike Lee ukázal zlaté sošce vztyčený prostředníček
To přimělo herce Willa Smithe a režiséra Spikea Leea, aby oznámili, že budou letošní slavnostní předávání cen bojkotovat.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější