nahoru

Nová knížka Zeleného Raoula uklidní: prdel pokračuje i za Babiše!

Milan Tesař5. května 2014 • 11:58
Raoul
Raoul
• foto: 
Reflex

Velké narozeniny oslaví Zelený Raoul koncem června, kdy v Reflexu vyjde v pořadí už tisící díl jeho komiksu, což představuje bezmála dvacet let, týden co týden, obcování s tímto časopisem na straně tři.

Máme pocit, že jde o světový rekord, protože nemáme zpráv, že by se mu jiný světový komiks svým rozsahem přiblížil byť jen na dohled. Oslavenec je však nedočkavý, a tak už tento týden vyvrhl na trh souborné vydání posledních 208 dílů, které dosud nevyšly knižně.

Ta bichle se jmenuje Cesta do pozadí a titulní stránka hned za tepla vysvětlí, jaké pozadí mají autoři na mysli – velké a růžové. Samotné díly doplňuje bohatý bonus; věřící se mohou konfrontovat s Desaterem Zeleného Raoula, milovníci rébusů vyluštit Raoulí luštěnku a kutilové nahlédnou do dílny kreslíře Štěpána Mareše. A poslání knihy? Strohé – vzkaz, že i za babišovské éry „prdel pokračuje“.

Křest knihy Cesta do pozadí se bude konat v pondělí 5. května od 17:00 v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí.Klíčová slova: raoul, milan tesar, luxor, křestDiskuse ke článku