Morgan Freeman pro Reflex: Do háje s korektností, jsem černoch! | Reflex.cz
nahoru

Morgan Freeman pro Reflex: Do háje s korektností, jsem černoch!

Tereza Spáčilová16. dubna 2014 • 12:00
Morgan Freeman
Morgan Freeman
• foto: 
Profimedia.cz

Morgan Freeman je živel: to dokázal už na festivalu v Karlových Varech, kde kvůli fotce Tona Stana neváhal usednout do klína nynějšího prezidenta přehlídky Kryštofa Muchy. Po jedenácti letech jsme se s ním setkali znovu — tentokrát nikoli ve Varech, nýbrž v Hollywoodu. A i když už si na nikoho nesedal, klíny ho zajímat nepřestaly: neúnavně totiž zkoumal délku sukní zúčastněných novinářek.

„To nevíte, že se za hvězdami chodí v minisukni?“ zahájil rozhovor pro Reflex. Ten se za ním rozjel na premiéru sci­fi Transcendence, která se konala v Los Angeles.

Herec, o němž před pár lety bulvár (samozřejmě mylně) šířil, že si chce brát vlastní vnučku, vůbec dováděl své agenty k šílenství. Přel se s nimi, když ho se stopkami v rukou chtěli utnout v půlce věty. Taky se vytrvale odchyloval od tématu, respektive filmu, jejž měl propagovat. Ba ještě „hůř“, ve svých proslovech si dovolil jít proti deklarovanému poselství, a místo aby hřímal, jak je nebezpečný internet a spoléhání na vyspělé technologie, klidně si je pochvaloval.

„Já mám pokrok rád. Přece po mně nechcete, abych se dal na stará kolena na sbírání kořínků a oheň rozdělával troudem,“ čílil se.

Když se Morgan Freeman smál, bylo to doopravdy, když se rozohnil, bylo to taky doopravdy. Nejvíc jej popuzovalo jakékoli použití termínu afroamerický. „S americkou korektností běžte někam. Žádného Afroameričana v Hollywoodu neznám, jsme černoši,“ prohlásil s tím, že rasové otázky mu obecně spíš vadí. „Upozorňovat na rozdíly, byť v dobré víře, nikdy nenese nic dobrého. Pouze to podporuje povědomí o tom, že existují.“

FreemanVIDEO Reflex

 

obálka 16
Exkluzívní interview s oscarovým hercem přináší nový Reflex již ve čtvrtek 17. dubna.

Tereza SpáčilováColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější