nahoru

O Vánocích stojí za to nekrást - aspoň filmy. Tohle jsou nejlepší dárkové edice

Tereza Spáčilová18. prosince 2012 • 06:00
Dark Knight
Dark Knight
• foto: 
Warner Bros.

Nechodíme do kina a houfně stahujeme: dvě pravdy, které Čechům rozhodně čest nedělají. Co takhle svůj vztah k filmům aspoň trochu přehodnotit? Nemusíme z toho dělat rovnou novoroční předsevzetí, úplně stačí, když si místo staženého kinoripu jednou pořídíme kopii na oficiální "placce".

 

Do karet nám ostatně hraje i to, že o Vánocích se z jindy obyčejné koupě DVD či Blu-raye stává svátek. K mání jsou samé cenné kousky, nadšenecké kolekce i designově vypiplané dárkové edice a mít něco z toho doma je jako mít knihu roku v knihovně. Co tedy doporučujeme?

 

Blade Runner - edice k 30.výročí

Cena: 699,- Kč, vydává Magic Box

 

Kultovní sci-fi, která se odehrává v době, jíž máme takříkajíc za dveřmi, vychází třicet let po svém vzniku na třech fajnšmekrovských BR discích. Ty obsahují dvě různé režisérské verze (tzv. director's cut z let 1991 a 2007), jakož i původní kinoverzi z roku 1982.

 

 


 

Temný rytíř trilogie - limitovaná dárková edice 6DVD

Cena za kus 799 Kč, vydává Bonton film

 

Radost milovníků netopýřích křídel, kteří se letos těšili na nového Batmana, zůstala někde na půl cesty: zchladil ji totiž incident, při němž přímo na premiéře filmu Temný rytíř povstal přišlo o život dvanáct lidí. Aby jim zvedli náladu, přichystali distributoři na Vánoce hned několik batmanovských lahůdek najednou.

 

Luxusně balený dvojdisk s poslední dílem Nolanovy trilogie na BR láká hlavně na bonusy - v rámci tří hodin batmanovské zábavy můžete například do detailu prostudovat všech pět batmobilů. Verze "kápě" přihazuje k témuž ještě masku a šestidisková dárková DVD edice s celou trilogií pak potěší především čtenáře, již se mohou kochat ukázkou z knihy The Art and Making Of The Dark Knight Trilogy.

 

 

Titanic 3D – Speciální BR edice

Cena 1349Kč, vydává Bontonfilm

 

Beznadějné romantiky se slabostí pro detail nemůže nenadchnout Titanic 3D doplněný o "dárečky". Autoři zvláštní edice zalovili v archívu a k disku s 3D verzí filmu a šesti hodinami bonusů (60 filmů o filmu a 29 vynechaných scén - Cameron byl vždycky megaloman) přihodili suvenýry. Kopie lodních lístků, palubního jídelníčku, telegramy odeslané přímo z osudové plavby... Když nic jiného, babička se bude mít v čem přehrabovat.

 

 

BOND 50 - kolekce 22 BR disků

Cena 4 999 Kč, vydává Bontonfilm

 

Padesátiny neoslavil nejznámější agent světa "pouze" vydařeným filmem, ale i vypiplanou kolekcí všech dosavadních bondovek vydaných ve vysokém rozlišení na BR.

 

Poslední, Skyfall, chybí, neb se ještě hřeje v kinech, ale pokud si ho příští rok koupíte, rozhodně jej máte kam uložit - s místem pro něj se tu totiž počítá. Čekání na Skyfall můžete krátit například tím, že se prokoušete 120 hodinami bonusových materiálů. Nejvýživnější jsou speciály mapující jednotlivé prvky bondovské legendy - ikonickými úvodními titulky počínaje, agentskými hračičkami konče.

 

 

Prometheus to Alien: The Evolution Box Set – 9-ti disková BR kolekce

Cena 2499Kč, vydává Bonton film

 

Už v létě, když Ridley Scott vrhl do kin Promethea, měl tenhle marketingový génius v hlavě koncept bonusů pro následný Blu-ray. Na devíti discích tak kromě dvoj i trojrozměrné verze filmu najdeme i všechny vetřelcovské snímky ve vysokém rozlišení a samozřejmě také spoustu ridleyovských vychytávek. Skvělá alternativa k vánočnímu popelkování.

 

 

Edice 100 let Paramountu

Cena za kus 199Kč, vydává Magic Box

 

Kolekce připomínající skvosty vzešlé z produkce nejstaršího hollywoodského studia má tak široký žánrový záběr, že se v ní najde každý bez ohledu na věk nebo vkus. Zatím jsou k dispozici mj. Forrest Gump, Star Trek, Prázdniny v Římě, Prokletý ostrov, ale například i "Vojín Ryan" či western Tenkrát na západě. A to je pořád jenom začátek.

 

 


Já, robot – Speciální BR edice (Cena 1999Kč), E.T. - Mimozemšťan (BR) Cena 499Kč

Vydává Bontonfilm


Pokud byste kromě filmu pod stromečkem uvítali i nějakou tu dekoraci do bytu, mohl by vám přijít vhod Blu-ray se sci-fi Alexe Proyase Já, robot. Film sám sice tentokráte žádná velká sláva není, ale hlava robota to zachraňuje. A když už jsme u žánru sci-fi, co takhle remasterovaný E.T. Mimozemšťan? Některé filmy zkrátka nestárnou a Spielbergovo poutavé vyprávění můžete poslouchat před spaním místo pohádek.

 

 

Hoří, má panenko (BR)

Cena 699 Kč, vydává Bontonfilm

 

Smutně se to říká, ale ani zrestaurovaný skvost českého oscarového režiséra nedokázal vrátit diváky do kin. Tak snad alespoň hasičský Blu-ray Čechy osloví. Jestli ne, je už s filmem (a světem) asi vážně amen.

 

 

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: rxrx, terezaspacilovaDiskuse ke článku