nahoru

Natočte minutový film a staňte se minimalistickou filmařskou hvězdou

Tereza Spáčilová14. května 2012 • 06:00
Natočte minutový film a staňte se minimalistickou filmařskou hvězdou
foto: Jameson Done in 60 Seconds

Je to něco, co by se mělo na filmových školách vyučovat. Vlastně by si to měl zkusit každý režisér. Vtěsnat celovečerní film do minuty totiž není jen tak. Všichni, kdo se letos v březnu dostavili do Londýna na finále JAMESON DONE IN 60 SECONDS, mohou říct, že úkol zvládli – natočili totiž nejlepší šedesátisekundový snímek.

 

Byl mezi nimi i Čech Petr Brunner, jehož Forrest Gump z lega okouzlil i hvězdu seriálu Ajťáci Chrise O’Dowda, člena mezinárodní poroty. Vítězka soutěže, Kazaška Indira Suleimenová, pak svou šedesátisekundovou variací na oscarovou Černou labuť uchvátila také Tima Burtona, Michaela Fassbindera a Dannyho DeVita, tedy hosty, již jejímu londýnskému triumfu přihlíželi.

 

Přitom stačilo tak málo: vybrat si film, jakoukoli formou převést jeho obsah do formátu šedesáti vteřin a poslat ho včas na správnou adresu. Pokud přesně tohle stihnete do letošního 14. června, můžete se stát příštím miláčkem hvězd také – šanci mají totiž všichni kreativní minimalisté. Podrobnosti hledejte na adrese www.jameson.cz/diss.

 

Podívejte se na vítězné video minulého ročníku - Černá labuť podle Kazašské režisérky Indiry Suleimenové:

 

 

Tereza Spáčilová
Diskuse ke článku