nahoru
Premium Kultura

Jsem nemožná, ale léčím se: Hledání nové české intimity trvá filmem o ženách, trpících nedostatkem lásky

Vojtěch Rynda 9. prosince 2022 • 18:10
Z filmu A pak přišla láska...
Z filmu A pak přišla láska...
• foto: 
Aerofilms

Scenárista a režisér Šimon Holý je jedním z trojice filmařů, kteří letos před karlovarským festivalem vydali manifesty o tom, co všechno je v české kinematografii špatně. Texty spojovalo heslo „nová česká intimita“. A když intimita, tak láska: zatímco druhý z autorů, Tomasz Wiński, se ve filmu Hranice lásky věnoval atraktivnějšímu a vizuálně vděčnějšímu tématu polyamorie mezi úspěšnými, krásnými, mladými lidmi, Šimon Holý se snímkem A pak přišla láska… vydal mezi postavy, které se cítí nemožně a odstrčeně. Lásku hledají všichni, ale ti první jí zdánlivě mají na výběr až moc a ti druzí zase málo. I proto, že se jí necítí být hodni.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.