nahoru
Premium Kultura

Tři ženy a úhoři. Anna Cima vystavěla nový román na Japonsku, pátrání a nadreálnu

Kryštof Eder 6. prosince 2022 • 14:00
Tři ženy a úhoři. Anna Cima vystavěla nový román na Japonsku, pátrání a nadreálnu
foto: Barbora Maršíček / Nakladatelství Paseka

Málokteré spisovatelce se podaří získat si hned prvním románem kritické uznání i oddané čtenáře. Anně Cima (* 1991) se to povedlo. Její čtyři roky starý debut Probudím se na Šibuji získal Cenu Jiřího Ortena, Magnesii Literu za objev roku a vedle toho se stal jedním z nejdiskutovanějších děl současné české prózy na sociálních sítích a čtenářských fórech. Když proto nakladatelství Paseka před několika měsíci ohlásilo vydání druhé knihy této prozaičky, překladatelky a japanoložky, dalo se očekávat, že půjde o jednu z klíčových událostí této literární sezóny. Opulentní, více než sedmisetstránkový rozsah Vzpomínek na úhoře, jak se novinka jmenuje, tento dojem ještě umocnil.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.