nahoru
Premium Kultura

Boss na hraně karaoke. Bruce Springsteen na stará kolena vyznává lásku Soulu a R&B

Vojtěch Rynda 29. listopadu 2022 • 18:15
Autorský rukopis Bosse, jak se Springsteenovi přezdívá, se od sedmdesátých let příliš nezměnil
Autorský rukopis Bosse, jak se Springsteenovi přezdívá, se od sedmdesátých let příliš nezměnil
• foto: 
profimedia.cz

Když Bruce Springsteen v roce 2006 vydal album předělávek folkových písniček We Shall Overcome: The Seeger Sessions, vznikl pozdní vrchol jeho kariéry – nálož hudební energie, která sálala napříč dekádami i generacemi posluchačů. Letos si Boss vzal do parády zklasičtělé písně z žánru soulu a R&B a výsledek je... klidnější? Ano, Springsteenovi už je přes sedmdesát a u daných žánrů je spíš než energie důležitý feeling, přesto deska Only the Strong Survive působí trochu moc rutinně. Taky až příliš zapadá do mechanického rytmu, v jakém legendární muzikant v posledních letech vydává desky: sólovka, album s jeho dlouholetým E Street Bandem, živák z některé z minulých dekád, teď tedy kolekce coververzí.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.