nahoru

Never more kácení stromů kvůli mrzkému kšeftu

28. července 2022 • 15:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Je to už pravda dvacet let a řetězec Lidl si od té doby dlouhodobě zlepšuje reputaci, ale přesto mu tu kauzu s kácením stromů nemůžeme zapomenout. Protože bez stromů nám bude ještě větší horko než nedávno Londýňanům v bezprecedentních čtyřicítkách. Uprostřed globálních problémů nás aspoň pobavil náš lokální Slávek Jandák.

Kateřina Kadlecová: Kapitán Demo vyrukoval s ani ne dvouminutovým videoklipem Hlas Lidlu, který jednou vstoupí do reklamní síně slávy, jaká je to parádička. Jen se bojím, že desetitisíce dětských fandů Kapitána Dema začnou nutit rodiče k nákupům v kruháčových supermarketech Lidl, u firmy, která kolem svých prodejen v letech 2002–2003 nechala nelegálně vykácet přes sto krásných stromů, jen aby byly vidět vývěsní štíty.

Marek Gregor: Tvrzení „Evropská unie nikoho nezajímá, pro ostatní svět je bezvýznamná“ bývalého ministra kultury České republiky Slávka Jandáka v pořadu Luboše Xavera Veselého mne naplňuje nadšením, když si uvědomím, že se tazatel rozhodl sám odejít z Českého rozhlasu a že už snad u nás nezažijeme podobnou chybu při výběru na místo šéfa kultury. Alespoň v to doufám!

Veronika Bednářová: Před dvěma lety provedli v Británii experiment, který ukázal, že klimatické změny vyženou teploty v zemi v roce 2050 běžně nad nevídaných 40 stupňů Celsia. Ale přišlo to o 28 let dříve: podobná horka mají být tento týden. Poprvé v historii byl v UK vyhlášen červený, nejvyšší, stupeň výstrahy před vedrem. Jestli tohle nepřesvědčí zabedněné popírače globálního oteplování, jak rychle pokračují klimatické změny a jak rychle ovlivňují počasí, zaslouží si úpal.  

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.