nahoru

Never more násilí, ať už se ho dopouští hvězda R&B R. Kelly nebo herecký páreček Depp – Heardová

red 21. července 2022 • 17:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Zpěvák R. Kelly jde sedět na třicet let, herečka Amber Heard má z ostudy kabát a Johnny Depp se snad vzpamatuje a vrátí do pozice nejlepšího herce své generace. Násilí není nikdy hezké, přestože někdy vypadá jako součást vztahu. Spekulace nad tím, jak dlouho mohou zůstávat ředitelé v čele státních uměleckých institucí, je v tomhle kontextu spíš akademická.

Kateřina Kadlecová: Za sexuální násilí na mladých ženách, včetně nezletilých, dostal zpěvák R. Kelly třicet let. Po bezmála čtvrt století zneužíval statusu hvězdy R&B a ničil životy, znásilňoval a zotročoval. Za ty čtyři roky od chvíle, co padlo první obvinění, jsem zapomněla názvy i melodie všech jeho písní. Už nikdy nechci slyšet jeho hlas.

Vojtěch Rynda: Sotva jsme si oddychli, že je eklhaftní soudní spor mezi hereckými zlatíčky Johnnym Deppem a Amber Heardovou u konce, máme tu pokračování: právníci Heardové tvrdí, že v porotě zasedl člověk, který v ní neměl co dělat, a žádají nové řízení. Co dál? Ozve se zase ten člověk, co se soudí kvůli tomu, že ho skupina Nirvana dala na obal desky Nevermind? Never more!

Marek Gregor: Emocionální odchod Davida Koreckého z funkce kurátora a šéfprodukčního Galerie Rudolfinum „na protest proti stupňujícímu se porušování základních profesních etických principů“ ze strany dlouholetého ředitele instituce Petra Nedomy (ve funkci je od jejího založení v roce 1994) souzní s myšlenkou, kolem níž se v odborných kruzích opatrně našlapuje: Jak dlouho má ve funkci státní příspěvkové organizace zůstat její úspěšný ředitel? Dvacet let, čtvrt století, nebo to není podstatné?

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.