nahoru

Červený saab, pojízdná zpovědnice: Tříhodinové drama Drive My Car může získat čtyři Oscary

Jan Škoda 24. března 2022 • 06:30
Drive My Car
Drive My Car
• foto: 
Aerofilms

Júsuke je známý režisér. Sdílí domácnost s Oto, jež pracuje jako scenáristka, kterou ty nejlepší příběhy napadají hned po sexu. Muž jednoho dne nachytá manželku s jiným mužem. Žádnou hlučnou scénu však kvůli tomu neudělá, což je pro japonské drama Drive My Car, inspirované povídkami Harukiho Murakamiho, příznačné. Emoce se v něm často dusí, ale to jim neubírá na síle. V Drive My Car se toho děje zdánlivě málo. Ani jedna minuta přesto nepůsobí vyprázdněně a příběh dokáže ­překvapit.

V tříhodinovém snímku filmaře Rjúsukeho Hamagučiho režíruje Júsuke adaptaci Čechovova Strýčka Váni, v níž hraje jeden z manželčiných milenců. Navíc povinně vyfasuje řidičku, která ho na zkoušky vozí v jeho milovaném červeném saabu. Júsukeho komfortní zóna je rozhodně nabourána; bude to ale stačit k tomu, aby rozluštil manželčino tajemství, které stále visí ve vzduchu?

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.