nahoru

Všechno jde, když se chce. Lady Gaga a Tony Bennett spojili síly k poctě songům Colea Portera

Michal Bystrov 6. března 2022 • 18:00
Věkově je od sebe dělí šedesát let, ale duchem jsou stejně mladí.
Věkově je od sebe dělí šedesát let, ale duchem jsou stejně mladí.
• foto: 
Profimedia.cz

Ačkoli je od sebe věkově dělí šedesát let, duchem jsou evidentně stejně mladí. Americká pop­hvězda Lady Gaga a nestor swingové hudby Tony Bennett natočili vloni na podzim už druhou společnou desku. A jde jim to na ní zase jako po másle. Tentokrát si k interpretaci vybrali písničky nesmrtelného skladatele Colea Portera. Je v tom humor, má to drajv. Album s názvem Love for Sale připomíná jedno velké ­představení.

Ti dva se prvně setkali roku 2011 na gala večeru v New Yorku. Padli si do oka a rozhodli se, že nazpívají jazzový standard The Lady Is a Tramp na Bennettovu desku Duets II. Šlo o cédéčko plné zvláštních spojení – stačí zmínit, že se na něm objevily Amy Winehousová, Norah Jonesová či k. d. lang. Nicméně mezi Tonym a Lady Gaga to zajiskřilo ještě o něco silněji. Kdo ví, třeba je sblížilo i to, že mají oba italské kořeny: ona se narodila jako Stefani Joanne Angelina Germanotta a on byl kdysi Anthony Dominick Benedetto. Temperament jim rozhodně nechyběl, chuť do dalších dobrodružství jakby­smet. Do roka ohlásili, že spolu nahrají celou kolekci swingových rošťáren a balad.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz


Klíčová slova: lady gaga, hudba, kultura, recenze, Tony BennetDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.