nahoru

Producent Abbey Road Studios: Miro byl zcela unikátní umělec i člověk. Takoví bývají ve své profesi osamělí

Veronika Bednářová 19. listopadu 2021 • 06:20
Producent Abbey Road Studios: Miro byl zcela unikátní umělec i člověk. Takoví bývají ve své profesi osamělí
foto: Facebook

Rob Cass, hudební zvukař, lovec talentů a uznávaný producent londýnských Abbey Road Studios, spolupracuje s řadou slavných rockových i popových hudebníků a skladatelů. V současnosti namátkou těch, kteří tvoří pro Lady Gaga, americkou zpěvačku Faith Hillovou nebo britskou rockovou kapelu Radiohead. S Mirem Žbirkou pracoval v posledních letech na deskách MEKY – The Best of Miro Žbirka, Miro, Double Album a skladbě Fair Play.

Jak jste se vy dva vlastně ­seznámili?

Bylo to v roce 2011, kdy Miro a jeho paní Cathy kontaktovali Abbey Road Studios s nahráním songu Love Shines a já se s nimi v Londýně sešel. Moc se mi líbil jako člověk, tak jsem mu řekl, ať mi něco zahraje – a byl jsem naprosto unešený! Pak mě pozval do Česka, kde jsem konečně v reálu uviděl davy jeho fanoušků, a došlo mi: „Ježišmarjá, on není jenom excelentní písničkář! On je navíc strašně slavnej!“ Kromě mého nadšení pro jeho hudbu jsme v sobě hned od začátku našli i osobní zalíbení. Pracoval jsem se spoustou umělců, takže to můžu říct: když je někdo slavný, neznamená to nutně, že je fajn.

A se Žbirkou jste si hned padli do oka?

Byla mezi námi prostě dobrá chemie. Tahle práce není jenom o muzice, umělec musí lidem kolem sebe věřit, musí cítit, že je v bezpečných rukou.

Nahrávání v Abbey Road Studios, konkrétně ve slavném Studiu 2, pro Miroslava Žbirku hodně znamenala. Věděl jste, jak je to pro něj důležité?

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.