nahoru
Premium Kultura

Sestry v akci: Scarlett Johanssonová, první dáma Avengers, září v sólové marvelovce o sesterské lásce

Veronika Bednářová 28. července 2021 • 13:00
Scarlett Johanssonová a Florence Pughová. Film Black Widow  je dospělejší, temnější i ucelenější než jiné marvelovky.
Scarlett Johanssonová a Florence Pughová. Film Black Widow je dospělejší, temnější i ucelenější než jiné marvelovky.
• foto: 
Falcon

To se takhle o slunné sobotě vydáte do CineStaru na pražský Smíchov, u pokladny vyberete nejbližší představení první postcovidové marvelovky Black Widow, zaplatíte dvakrát 239 korun a v 11.30 si spolu s dalšími šesti nadšenci sednete do klimatizovaného sálu. Máte sice všechny řady od A až po G jen pro sebe, což je trochu smutné, ale na druhou stranu, zrovna na vás vyšla projekce s prostorovým „3D“ zvukem Dolby Atmos, což je milá přidaná hodnota.

Hollywoodský trhák, po němž tuzemská i zahraniční kina prahla víc než rok, je velmi poctivě natočen, a poskytne tudíž všechno, co nám ty dlouhé měsíce tak chybělo: ryze komerční řežbu z první ruky, pěkně pěstní souboje žena proti ženě i detailně propracovanou bojovou choreografii. Kaskadérky i kaskadéři se tady dost zapotili; velká část dvě hodiny a 14 minut dlouhého filmu se totiž odehrává jako klasický špionážní thril­ler, spíš bondovka než kašírovaná marvelovka, což je… osvěžující.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.