nahoru

Herečka Pavla Gajdošíková skládá písničky, koupe se v Sázavě a bere dech ve filmu Chyby

Vojtěch Rynda 21. července 2021 • 18:15
Pavla Gajdošíková jako Ema v Prušinovského Chybách brnká na spoustu strun vaší duše
Pavla Gajdošíková jako Ema v Prušinovského Chybách brnká na spoustu strun vaší duše
• foto: 
Archív Pavly Gajdošíkové

První hlavní roli ve filmu získala až jako zkušená divadelní herečka: působila deset let v ostravském Divadle Petra Bezruče a má mimo jiné Cenu divadelní kritiky za Maryšu. Na plátno teď vstupuje Pavla Gajdošíková (30) skutečně velkolepě: jako Ema ve vztahovém dramatu režiséra Jana Prušinovského Chyby (v kinech od 15. července). Eminou „chybou“ je, že kdysi natočila porno.

Ema žije na maloměstě a musí kvůli svému škraloupu z minulosti čelit velkým předsudkům. Vy pocházíte z Otrokovic. Opravdu je na menších městech tlak „veřejné morálky“ tak silný?

Je jedno, jestli je město malé, nebo velké. Já mám rodinu ve vesničce, kde není ani obchod. Někdy je docela zábava poslouchat všední rozhovory tamních lidí. Honza Prušinovský ve své tvorbě nic nepřikrášluje a výjevy ze života líčí v přirozené syrové podobě. Takže si to asi dokážete představit… Jestli má tenhle tlak „veřejné morálky“ potkat i mě, věřím a doufám, že to nebude tak ostré jako v případě Emy.

Hrdinka dostává v Chybách dost zabrat i kvůli dramatickému vývoji svého partnerského vztahu, o kterém snímek vypráví v první řadě. Co bylo na natáčení nejtěžší?

Asi intimní scény. Ve filmu mám sice dublérku, ale většinou jsem to já. Vím, že by film a příběh bez těchto scén nefungovaly, jde koneckonců i o jistý Emin charakterový rys. Nebrala jsem to ani na okamžik jako autorskou schválnost. Nakonec bylo všechno docela v pohodě, protože celý štáb i herečtí kolegové přistupovali k natáčení s velkou diskrétností a byli na mě hodní.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.