nahoru

Začíná natáčení nového filmu podle bestselleru Dominika Landsmana Deníček moderního fotra

-red-22. června 2020 • 10:30
Začíná natáčení nového filmu podle bestselleru Dominika Landsmana Deníček moderního fotra
foto: Vojtěch Resler

Letos v červenci začíná natáčení nové české komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominika Landsmana Deníček moderního fotra. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se představí Jiří Mádl a Tereza Ramba. Do kin bude Deníček moderního fotra uveden koncem ledna 2021.

Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme Dominik.

Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je také autorem scénáře; hlavní roli hraje Jiří Mádl. „Myslím si, že scénář si vzal z knížky to, co měl a stal se filmem. Má to tah na branku, má to děj, a přitom přesně ten humor, kvůli kterýmu se blog Dominika Landsmana stal tak populárním. Honzu Haluzu znám delší dobu a vždycky to byl pro mě hlavně režisér, teď se projevil jako fakt dobrej autor. Tak doufám, že si to na place nepodělá!“ slibuje Mádl.

V hlavní ženské roli pracující maminky uvidíte Terezu Rambu. „Na natáčení Deníčku se moc těším. Nejen proto, že se po delší době potkám na place s mým skoro bratrem Jiřím Mádlem, kterého poslední roky vídám spíš u nás na podlaze v kuchyni, jak jí nějaké dobroty a hraje si se Sluncem, ale právě také proto, že jsem čerstvá maminka a téma je mi blízké. Jan Haluza, režisér snímku, je shodou okolností manželem jedné z mých nejbližších přítelkyň, těším se tedy na rodinný tým a doufám, že si společné léto všichni užijeme,“ plánuje Tereza Ramba.

A Jiří Mádl souhlasí: „Na Rambici se těšim. Milujeme se léta a máme k sobě neskutečně blízko. Je pravda, že od tý doby, co se z ní stal kojící John Lennon Instagramu, jsme spolu netočili. Ale ono se to nezapomíná. S Terkou je to jako jízda na kole. Jízda na dvojkole, abych byl úplně přesnej...“

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel a stálý spolupracovník Reflexu Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Jeho zatím nejnovějším titulem, který letos vydalo nakladatelství Euromedia, je Na chalupě s moderním fotrem, v níž se vyprávění ujímá právě syn Čeněk.

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je plánována na 21.ledna 2021.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

-red-
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře