Náš stát není vůbec tak silný a schopný, jak se mnohdy tváří. Majitel lva ze Vsetínska mohl žít | Reflex.cz
nahoru

Náš stát není vůbec tak silný a schopný, jak se mnohdy tváří. Majitel lva ze Vsetínska mohl žít

Petr Kolman8. března 2019 • 07:40
Náš stát není vůbec tak silný a schopný, jak se mnohdy tváří. Majitel lva ze Vsetínska mohl žít
foto: Foto Aha! – Slávka Červená

Někdy čteme, jak nás chudáky občany český stát (s diktátorským Bruselem v zádech) přehnaně kontroluje a kontroluje a že žijeme pomalu v nějakém orwellovském světě. Pak se stačí probudit a otevřít oči. Náš rádoby „všemocný stát“ je leckdy reálně velice slabý a selhává ve vymáhání práva a při zabezpečení skutečné bezpečnosti lidí.

Nemusíme chodit daleko, viz nedávná causa se lvy na Vsetínsku, to je doslova přehlídka nečinnosti a nemohoucnosti našeho státu. In medias res : K lví tragédii nemuselo vůbec dojít, pakliže by správní úřady dokázaly již dříve lvy chovateli odejmout.

Lví silou, nebo silou razítek?

Připomeňme, že ilegální chovatel dlouhodobě nerespektoval právní předpisy a nikdo ho reálně nedonutil, aby tak začal činit. Více než deset let choval lvy bez jakéhokoliv povolení, navíc ve výběhu, jenž byl tzv. černou stavbou. Neusměrnily ho ani, světe div se, opakované pokuty. Autorovi této glosy není známo, zda tyto pokuty vůbec zaplatil, avšak k nápravě pachatele deliktu očividně nevedly. Správní sankce zde tedy hmatatelně selhaly.

Lev na Vsetínsku zabil chovatele, policisté ho zastřelili. Muž dostal dříve několik pokut

Následně když mu příslušný stavební úřad konečně nařídil odstranění zmíněné černé stavby, tak se na to zvysoka vykašlal a nic prostě neodstranil. Tohle má být právní stát? Kde je vymahatelnost práva? Proč mu zvířata nebyla již dávno odebrána? Deset let je málo? Z jakého důvodu bylo veřejnou správou tolerováno, že lev např. mj. napadal a strašil cyklisty a další občany obce? Víme, někomu to může připadat úsměvné, že lev vystrašil nějakou seniorku na kole, ale chtěli byste žít v ulici s takovým sousedem?Paradoxně kdyby správní úřady a policie byly aktivnější, tak mohl být zachráněn život lva i protiprávně postupujícího chovatele.

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…

Závěrečné zuby

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. To ví dnes i chytřejší středoškoláci. A můžete se cítit bezpečně například na procházce s dětmi nebo vnoučaty, když proti vám jde fyzická osoba s nezvladatelnými nebezpečnými lvy na řetězu? Libertariáni jistě namítnou, každý má svobodu chovat si, co chce a kde chce, a co je nám (resp. státu) do toho. Jistě, to se hezky říká na konferencích či píše na webech, avšak když takový svobodný lev ukousne ručku libertariánově vnučce, tak se názory pomalu začínají měnit.

Sečteno – náš stát je v principu velmistr razítek a byrokracie, ale když jde do tuhého a má reálně něco udělat pro naše bezpečí, tak trestuhodně selhává.

Strašidelné Rusko: Fotograf drsně dokumentuje neviditelnou stranu postsovětské východní…
Marek Stoniš: Hloupost kvete zeleně. Nestávkujte proti nesmyslům a běžte raději za…Klíčová slova: Lev, komentáře, Kolman, úřady


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější