Karel Steigerwald: Kdo je státu nebezpečnější? Mynář, nebo prezident? | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Kdo je státu nebezpečnější? Mynář, nebo prezident?

Karel Steigerwald12. prosince 2018 • 16:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Jakub Poláček / Paparazzi

Prezidentův Mynář půjde před Vánocemi k soudu, protože se soudí o to, jestli dostal či nedostal prověrku bezpečnosti, píší média, jako bychom byli všichni úplní idioti. Mynář prověrku nedostal v roce 2014, to už v úřadě, kde ji má mít, delší dobu byl. Po odvolání čekal ve funkci dva roky, než na něj, jak řekl soud, přišla řada. Teď na řadě je, nějaký výsledek si přečteme. Celé to nemá žádný smysl, krom toho, že my blbci to máme brát vážně.  

Bezpečnostní prověrka je tady proto, aby na Hradě, ve funkci, kde Mynář je, nebyl někdo, kdo bezpečnostní prověrku nemá. Mynář tam je, na prověrky kašle on i prezident, a proč se tento tyátr s prověrkami hraje, ví jen čert. I kdyby mu teď tu prověrku zas nedali, je to jedno, on už všechno tajné na Hradě slyšel, a co neslyšel, dopověděl mu prezident. Bádat, jak to s prověrkami je, nemá žádný smysl. Hrát si s tím dál mohou jen blázni, nebo lidi, kteří se nám občanům chtějí cynicky pošklebovat.

Zeman v ruské televizi: Zcela absurdní otázky novinářky, která od Putina dostala…

Sledujeme nesmyslný a naprosto bezúčelný zápas Mynáře, prezidenta a úřadu, který bezpečnostní prověrky dává nebo nedává. Mynář je v té funkci léta, žádná příští provokativně dodatečná prověrka v době, kdy už to na Hradě oba pomalu balí, v tom směru nic nenapraví ani ničemu nezabrání.

Zbývá jediné, zeptat se, jak by asi dopadl v bezpečnostní prověrce sám prezident Zeman. Takového prezidenta jsme ještě neměli, aby byl z hlediska bezpečnosti státu všeobecně veřejně bez nějakého dramatického vzrušení považován za nebezpečného. Musíme se tedy ptát, máme ještě nějaký stát a má ten stát nějaké parametry? Nebo je to všechno jen taková sranda pro zamindrákované a agenty?

Nečestný útok Babiše posílil. Ještě pár faulů a ANO bude mít ústavní většinu
Karel Steigerwald: Prezident útočí na BIS. Tlachá, nebo pracuje pro Rusy? To by měla…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější