Karel Steigerwald: Zeman není samozvanec, je zatím pořád jen prezident | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Zeman není samozvanec, je zatím pořád jen prezident

Karel Steigerwald25. dubna 2018 • 10:40
Miloš Zeman opilý mocí - ilustrační koláž.
Miloš Zeman opilý mocí - ilustrační koláž.
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Komunisty pronásledovaný kardinál Duka kritizoval prezidenta Zemana, kdysi komunistu, že minulou sobotu místo zájmu o ukládání ostatků komunisty pronásledovaného kardinála Berana projevil zájem o sjezd komunistů, který navštívil, aby tam komunisty vychvaloval.

Na kritiku Zeman v televizi reagoval, že Dukovi není nic do toho, jaký má prezident program. Mýlil se. Je zatím jen prezidentem, nikoliv samozvancem, a proto do jeho programu je něco nejen kardinálovi, nýbrž každému občanovi státu.

Bližší komáři než Beran. Zeman opět ukázal, jak se staví k hrdinům

Mýlil se ovšem i kardinál Duka. Na obřadu ukládání památek kardinála Berana nemá prezident Zeman věru co dělat. Patří mezi své blízké na sjezd KSČM. Duše Berana, křesťané v duši věří, by se mohla ze Zemanovy přítomnosti vyděsit a prchnout zpět do Říma, kdežto členové KSČM byli šťastni, že je po mnoha letech navštívil se zdravicí jejich prezident.

Duka si neuvědomil, jakého máme prezidenta. A prezident si neuvědomil, že dosud není samozvancem, jehož veřejná kritika není možná. Ale uvědomil si správně, kam patří. Ke komunistům, ne mezi křesťany. Ano, tak na tom dnes jsme.

Karel Steigerwald: Tak je Zeman tím ruským agentem?
Karel Steigerwald 13. dubna 2018 • 12:40

Karel Steigerwald: Tak je Zeman tím ruským agentem?

Proč Zeman nechce ukázat svoji zdravotní dokumentaci?
Jiří X. Doležal 10. dubna 2018 • 20:28

Proč Zeman nechce ukázat svoji zdravotní dokumentaci?
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější