Bohumil Pečinka: Vláda dinosaurů a polosvěta | Reflex.cz
nahoru

Bohumil Pečinka: Vláda dinosaurů a polosvěta

Bohumil Pečinka11. dubna 2018 • 17:27
Filip, Okamura, Babiš, Zeman
Filip, Okamura, Babiš, Zeman
• foto: 
Archív

Máme-li věřit Andreji Babišovi, nasměroval ho Miloš Zeman do vlády s Okamurou a komunisty. Typický nevinář Babiš – on se tak snažil vládnout s ČSSD, ale když ho oni nechtěli, a navíc když pan prezident jinak nedá, tak co mám dělat…

Jestli to dopadne, jak to vypadá, máme tu zase po letech vládu jedné strany (ANO) doplněnou o reprezentanty galerky a polosvěta, jejíž kandidáty dodají ze zákulisí pánové Nejedlý, Faltýnek, Hrdlička a Filip.

O iluze snad konečně přišla ČSSD, která během svého hradeckého sjezdu snila sen, jak ji „její“ Miloš vrátí znovu do vládní hry a rozdá nějaké lepší karty. Nic nedostanete, pánové, a ještě vyletí vaši náměstci z ministerstev. To je malá daň za velkou naivitu. 

Rovněž je to ironická ťafka pro klausovskou pravici, která jako jeden z argumentů pro volbu Zemana uváděla, že po volbách už Babišovi nepůjde na ruku a bude jeho protiváhou. 

Klausovi sirotci aspoň vidí, co Zeman podporuje, říká politolog Balík ke vznikající…

Babišova vláda mečiarovského typu

Vláda Andreje Babiše bude symbolický konec liberální popřevratové éry a zároveň poslední pokus ze strany politických dinosaurů babišovského ražení o uspořádání, které by se politicky dalo nazvat slovy „řízená demokracie“. Ekonomicky se o této době jednou bude mluvit jako o éře provázání státu s největšími korporacemi a nasměrování rozhodujících penězovodů tímto směrem. 

A co nás čeká? Česká společnost si zřejmě zažije to, co Slovensko v letech 1994–98, kdy v čele stanula podobná koalice dinosaurů a polosvěta v čele s Vladimírem Mečiarem. Teprve tento moment pohnul tou „druhou částí“ Slovenska, aby se sjednotila a přišla s reálnou alternativou.

Babišovci, okamurovci a komouši ve vládě? Zeman žene Česko k totálnímu úpadku
Kolumbijský unikát zaujal objektivy fotografů. V pralese žije transgender kmen
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější