Zeman opět na Hradě: Lež a nenávist zvítězily nad pravdou a slušností | Reflex.cz
nahoru

Zeman opět na Hradě: Lež a nenávist zvítězily nad pravdou a slušností

Jiří X. Doležal27. ledna 2018 • 16:30
Miloš Zeman byl znovu zvolene prezidentem České republiky.
Miloš Zeman byl znovu zvolene prezidentem České republiky.
• foto: 
iVysilání.cz

Přímá prezidentská volba ukázala, že český lid smýšlí nedemokraticky a není zvědavý na vládu demokratů. Znovuzvolení Miloše Zemana v přímé volbě prezidentem republiky je signál, že český národ psychicky patří na Východ, nikoliv na Západ a že je nám bližší nepotistická autokracie než demokracie.

V sobotu bylo od samého rána jasné, že ten den bude opravdu hemingwayovský, že jeho hlavním hrdinou bude Miloš Zeman, ale to nejdůležitější se nevědělo. Totiž to, zda vpodvečer servery budou publikovat román Komu zvoní hrana v případě Zemanovy prohry, anebo když vyhraje, zda nevyjde bestseller Stařec a moře nas*aných lidí. Ještě v pátek jsem byl svědkem toho, jak se spolu dva renomovaní političtí komentátoři vsázeli, zda bude rozdíl výsledků obou kandidátů větší než půl procenta.

Někdy ve 14.30 v sobotu se na serverech objevily výsledky prvních sečtených volebních okrsků – a už od samého začátku to vypadalo s naší demokracií špatně. Už první nástřel ukázal, že zatímco Drahoš sotva přelezl čtyřicet procent, tak Zeman se nezadržitelně řítí k šedesátiprocentnímu výsledku. A pak se Zemanův náskok sice pomalu zmenšoval, ale byl neoddiskutovatelný.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

O čem taková volba svědčí?  Česká republika historicky patří do západní Evropy, byli jsme východní hranicí západoevropského světa, Říše římské. Celé dějiny. Pak ale přišlo „nejspravedlivější společenské zřízení“, rozuměj socialismus, a začala postupná devastace našeho národa. Materiální i duchovní. A zatímco jsme po revoluci začali usilovně pracovat na materiálním růstu, na nějakou duchovní proměnu, rehabilitaci jizev na duši národa, které způsobil socialismus, jsme zapomněli.

Na nástup (staro)nového prezidenta si počkáme. Podívejte se, kdy se ujme úřadu

A letošní prezidentské volby ukazují, že šlo o zásadní chybu. Že horší spoušť, než zanechal komunismus v krajině a v městech, zanechal v lidských duších a srdci národa. Že většina našeho národa prostě – bez ohledu na to, že bolševismus jako zřízení padl před skoro třiceti lety – stále myslí bolševicky, totalitně a nedemokraticky. A že demokraticky volí nedemokraty, populisty.  

Profil nového prezidenta Zemana si přečtěte zde >>>

Co vlastně volili občané, kteří dali svůj hlas Zemanovi? Jednoduše řečeno nesvobodu. Pokud bych to měl nějak rozvést: Zeman se stal symbolem temných vazeb na východní totalitní autokracie, jako je Rusko a Čína. Zeman se stal symbolem propojení s různými podivnými kmotry, kmotříčky a veksláky, jako je jeho kancléř Mynář či jeho poradce Nejedlý. Zeman se stal symbolem mocenského paktu s mužem, který je zásadním ohrožením české demokracie – Andrejem Babišem.

Prezidentem byl znovu zvolen Miloš Zeman. Podívejte se, kdy bude inaugurace a jak…

Zároveň se stal symbolem sprostoty, buranství a hulvátství a jeho nejslavnější výroky o Pussy Riot jako by vypadly z huby ruského mužika. Přesto toho člověka český národ jednoznačně zvolil prezidentem – a tím všechny jeho sprosťárny a antidemokratické kroky posvětil. Dvacet devět let po revoluci to vypadá, že všechny představy o demokracii jsou v háji a Česko padá do podobné totality, jako byla ta komunistická. Či ještě pregnantněji řečeno: Havel by plakal.  

Takže pro český národ zbývá jediná šance: Fyziologické pochody. Fotografie zachycující prezidenta Zemana těsně před vyhlášením výsledků voleb totiž ukazují, že asi budeme mít, podobně jako Severní Korea, brzy prezidentem mrtvolu. 

Bojiště prezidentské volby: Které regiony rozhodnou o zvolení hlavy státu
Zeman v debatě „citoval“ Reflex. Drahoš prý důvěřuje Kalouskovi. Podívejte se, co…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější