nahoru

Nikdo šikovný už nechce kandidovat ve volbách! Zeman nepřímo rozvrátil demokratický systém

Petr Kolman 6. září 2017 • 13:20
Miloš Zeman.
Miloš Zeman.
• foto: 
Profimedia.cz

ČR se potýká s novým problémem. Poté, co ji sužuje celkový nedostatek pracovníků, jinak eufemisticky se to prý nazývá „rekordně nízká nezaměstnanost“, se letos potýká s novým problémem. Ohrožujícím de facto celou naši mladou demokracii. Skoro nikdo šikovný, vlastně už vůbec nikdo nechce kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR.  Poslední vážnou ránu uštědřil zájemcům o post poslance prezident Zeman! Jak jinak...

Dne 4. září, tedy na úvod školního roku v Akademii Řemesel Praha Zeman jasně učňům vzkázal, že jejich budoucí povolání je prestižnější než poslanecký mandát a že si jako řemeslníci vydělají více než poslanci. Zemanův prognostický výrok bohužel nezůstal utajen a opustil spiklenecké učňovské vody.

Desítky kandidátů do PSP ihned začaly rezignovat na svoji kandidaturu. A začali si podávat přihlášky na učňovské obory. Např. pětapadesátiletý Václav Z., kandidát za ODS do PSP v kraji Moravskoslezském, k výtce, že je na studium řemesla příliš stár, se rozohnil nad věkovou diskriminací, která ho předtím jako pravicového vlka nechávala zcela chladným.

Bývalá poslankyně za ČSSD Olinka B. se pro deník Právo dušovala: „Já bych ráda kandidovala znovu, nota bene jsem to i slíbila našim předsedům Sobotkovi, Chovancovi a Zaorálkovi, ale manžel mi dal ultimátum, buď půjdu nejpozději do Vánoc dělat kadeřnici, nebo se s mojí stodvacetikilovou levicovou maličkostí bez zbytečného odkladu rozvede.“

Stejně tak dnes již „bévalé kandidát“ za stranu Moravané Joža H. pro Hodonínský deník prohlásil: „Tož budu radši našej Moravskej zemi užitečné jako lakýrník než ten hentok poslanec, né su přece kokot, Zemanisko to myslelo dobře, na tom sněmu ať si zasedajú cajzli a darmožrúti. Já potřebuju bóchat krejcary, ale to už tam nepište…“

Vládní lidovci aktuálně řeší výrok svého předsedy, zda jim zemřely či chcíply předvolební naděje poté, co jim přes sedmdesát procent kandidátů zrušilo svou nominaci. Hele bratře, pokud dáš přednost „zámečnické“ před kandidaturou do sněmovny, tak jsi pro mě chcíplej, ne mrtvej lidovec, to ti říkám jasně, napsal na FB mj. předseda Bělobrádek svému již bývalému spolustraníkovi z okresu Brno-venkov.

Zajímavou otázku ovšem nastolil na ČT24 politolog Mojmír Věčný (za svobodna Bakalář) – Je však s podivem, že sám Zeman chce opět kandidovat a že nevymění politiku za elektrikářskou montážní brašnu. Exsenátor (nyní instalatér) Veleba ihned, jak mu skončí šichta, napíše stížnost na radu ČT za nevyváženost zpravodajství, ale to již předbíháme.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější