nahoru

Být policajtem, to je vyražení

Karel Steigerwald24. června 2017 • 13:30
Být policajtem, to je vyražení
foto: Hynek Zdeněk

Výsledek vyšetřování: policii nevadí civil z Hradu v nabouraném BMW. Mně taky ne. Ale vadí mi ta bouračka, vadí mi, když policie přepadne bezdůvodně ženu, vadí mi, když policii před nosem uteče Krejčíř. Vadí mi, když policie trestá i toho, kdo zapomněl doma řidičák, jako by to bylo něco vážného, ačkoliv se může na místě činu kouknout do přístroje, že ten řidičák existuje. Je těch chyb, přehmatů, ostud a podezření z úplatků celá řada.

Policie je divná organizace, která, jak říká vtipně lid, pomáhá sobě a dobře se chrání. Když vysvětlí nehodu indispozicí policisty, nevěří jí asi už nikdo, i kdyby to byla stokrát pravda. Jestlipak dali tomu indisponovanému policistovi alespoň pokutu? Nám ji dávají, když zaviníme havárii, automaticky. Sobě ne? 

Lidově se tomu říká z ostudy kabát. Není jistě celá policie taková, ale na celou polici ta ostuda padá. A nikde nevidět, že by nějaká vyšší moc skočila na policii alespoň tak, jak ona skáče na toho, kdo kouří v hospodě nebo kdo zapomene dát účet za jedno pivo. Z policie se vyvíjí krok za krokem něco, co patří mentálně – víte kam? Do starých časů, kdy být policajtem bylo vyražení, koho chtěl, toho si chytl a dal do vězení. Tak rýmoval K.H. Borovský před sto padesáti lety.

Vyšetřovali civila z Hradu, protože věděli, že jeho existence v autě byla v pořádku. O tom, jak probíhala nehoda, jak probíhala indispozice, co lékaři, co brzdná dráha a tak podobně, neřekli nic. Neřekli také, jak velká byla škoda, ačkoliv to auto koupili za naše peníze, ne za své. 

Egyptský vůdce se ve videu směje nařízení nosit hidžáb. To není vtip, ale realita v…
Hřbitov luxusních vozů v Paříži: Auta za miliony tu chátrají už několik let
Stanislav Kolman; auto.cz 19. června 2017 • 15:03

Hřbitov luxusních vozů v Paříži: Auta za miliony tu chátrají už několik let

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,600
22,570
29,850
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější