Trump, mráz a globální oteplování. Je zelený aktivismus minulostí? | Reflex.cz
nahoru

Trump, mráz a globální oteplování. Je zelený aktivismus minulostí?

Jiří X. Doležal22. ledna 2017 • 07:00
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
• foto: 
Profimedia.cz

Donald Trump po svém nástupu do funkce nechal z webu Bílého domu smazat aktivistické žvásty o globálním oteplování. V té souvislosti jsem si najednou všiml, že co svírají Česko kruté mrazy, tak globální oteplovači poněkud ztichli.

Setřesení sluníčkářského konceptu americké politiky, který prosazoval Barack Obama, je prvotním úkolem jeho nástupce. A Trump se snaží. Jak informovaly Novinky, z webu Bílého domu zmizela součást „klimatická změna“. 

Vědci tvrdí, že představa o době ledové z filmu Den poté se brzy odehraje v Evropě

Jak uvedl Bílý dům v prohlášení k této změně, nejde jen o změnu webu, ale i o změnu paradigmatu, změnu nazírání příčin klimatické změny. Barack Obama a jeho administrativa upřímně věřili v antropogenní původ klimatických změn, které v posledních letech postihly planetu. Proto exprezident vyhlásil mimořádně drahou kampaň za snížení emisí skleníkových plynů, odklon od fosilních paliv a na podporu alternativních zdrojů energie. Celá řada omezení jedněch a naopak neodůvodněná podpora druhých podnikatelů, a to vše za peníze daňových poplatníků a na základě neprokázané vědecké hypotézy.

Něco podobného už v České republice proběhlo a je to známo jako „solární tunel“. Trump jeho americkou verzi den po nástupu do funkce zrušil. „Zrušení (Obamových) omezení výrazně pomůže pracujícím Američanům a v průběhu následujících sedmi let zvedne mzdy o více než 30 miliard dolarů.“, uvedl k tomu Bílý dům.

Klimatické změny popírají především muži zdůrazňující dominanci ve vztazích. Co to …

Tvrzení, že změny klimatu způsobuje člověk, je neprokázané, antropocentrické a nafoukané. Nejsme všemocní a kromě nás zde působí i jiné, přírodním síly. Klima má ve čtvrtohorách už miliony let před příchodem člověka rozkolísaný charakter, střídají se glaciály - doby ledové s interglaciály - dobami meziledovými, v průběhu glaciálu přicházejí jednak pleniglaciály - vyvrcholení, tak interpleniglaciály - naopak teplejší období mezi dvěma vrcholy glaciálu. A naopak, i v interglaciálu jsou někdy chladnější úseky - „malá doba ledová“ ze středověku byla právě takovým výkyvem. 

S tím, jak se nám v posledních letech poněkud oteplilo, sluníčkářští ekologové spojeni hlubokou nenávistí k člověku a všem jeho technologiím obvinili ze změny klimatu nás, lidi, aniž by pro to byl dostatek vědeckých důkazů. Už několik let každou (mírnou) zimu ekofašisté brblali na svých konferencích a v mediích, že tak už to bude furt. A pak přišla letošní zima, v noci na dnešek bylo na Šumavě mínus pětadvacet, a najednou je kolem globča úplný klid.

Takže nezbývá než doufat, že s Trumpem končí epocha sluníčkových zeleňáků, kteří by rádi na základě své neurózy a předsudků zakázali civilizaci.

Závěrem prosím všechny, kteří na antropogenní globální oteplování věří, aby napsali do diskuse pod článkem nějakou hypotézu, proč v rámci celkového oteplení zažívá letos Evropa celkové ochlazení. 

Pavel Telička místopředsedou Europarlamentu: Zase komouš na špici!
Jiří X. Doležal 19. ledna 2017 • 13:56

Pavel Telička místopředsedou Europarlamentu: Zase komouš na špici!

Naděje pro nás kuřáky: Hostinští, vyhlaste iniciativu Electronic Cigarette Friendly!

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější