Násilí na ženách: Arabská kultura je prostě zaostalá | Reflex.cz
nahoru

Násilí na ženách: Arabská kultura je prostě zaostalá

Jiří X. Doležal29. listopadu 2016 • 15:30
Marocká televize odvysílala kutilský návod pro ženy, jak si svépomocí zamakeupovat modřiny v obličeji.
Marocká televize odvysílala kutilský návod pro ženy, jak si svépomocí zamakeupovat modřiny v obličeji.
• foto: 
Youtube.com

Nesmysly o srovnatelnosti kultur už pomalu vycházejí z módy. Přesto nám marocká televize přinesla další důkaz, že islámská arabská kultura je ve srovnání s evropskou civilizací prostě zaostalá a nedospělá.

To nejdůležitější se skládá většinou z vypovídajících maličkostí. Marocká televize odvysílala trhák, jenž jistě potěšil všechny arabské manželky, ale ještě více arabské muže, kteří ty své manželky mlátí. Co vlastně v tom zmíněném trháku bylo? Byl to takový kutilský návod pro ženy, jak si svépomocí poté, co je manžel zmlátil do modra, zamakeupovat modřiny a podlitiny v obličeji.

Pořad nebyl ani satira, ani kritika bití žen — šlo o něco, co jsme byli zvyklí vídat v Receptáři Přemka Podlahy. O návod, jak si dovednost zalakovat make-upem modřiny osvojit a následně používat v denní realitě. Existence a úspěch pořadu svědčí o nechutné věci: Bití žen je v Maroku, islámské zemi se značným podílem arabského etnika, úplně normální. Není to sociálně patologický jev, který je potírán, není to trestný čin, není to dokonce ani nic zavrženíhodného.

Jak zahladit stopy po bití.VIDEO Youtube.com

Mlácení manželek jejich muslimskými manželi je úplně normální, obvyklá, socializovaná a nikoho nepohoršující praxe. A tak je pořad, jak si zalakovat modřiny od manžela, tou nejlepší ukázkou žité reality muslimských zemí.

Brutalita bojovníků IS: Když jsi křesťan, umřeš jako Kristus!
Jiří X. Doležal 27. listopadu 2016 • 23:29

Brutalita bojovníků IS: Když jsi křesťan, umřeš jako Kristus!

Prosím proto všechny dobrokálely, multikulturisty a sluníčkáře, aby si příště, až budou mluvit o obohacení naší kultury islámem, vzali na pusu tlumítko. Aby ty jejich debility byly méně slyšet. Jak ukazuje přístup muslimů nejen k jinověrcům, ale především k vlastním manželkám, nemůžeme chápat islámskou civilizaci jako dospělou, rozvinutou a plnocennou, plnohodnotnou. Minimálně ve vztahu k menšinám a k ženám — jak dobře ukázalo video se zalakováváním modřin — je islámská kultura barbarská, středověká, nelidská, zaostalá a zcela nepřijatelná.

Naše kultura a civilizace jsou jí přirozeně nadřazené, protože míra civilizovanosti se nejlépe pozná na vztahu k slabším a handicapovaným. Takže pokud někdy uslyšíte nějaké sluníčko vychvalovat islámskou kulturu, zkuste se ho zeptat, jestli se také — jako manželky pravověrných muslimů — nechá s chutí zmlátit do modra. A pak ho pošlete za mnou.

Máme to písemně, Evropa je riziková oblast!
Jiří X. Doležal 23. listopadu 2016 • 10:55

Máme to písemně, Evropa je riziková oblast!

Expremiér Fillon vydal knihu „Jak porazit islámskou totalitu“ a najednou se může stát…Klíčová slova: Maroko, násilí, televize, islám, ženy


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější