Socanská nemorálnost: Právník Altner se spravedlnosti nedočkal | Reflex.cz
nahoru

Socanská nemorálnost: Právník Altner se spravedlnosti nedočkal

Jiří X. Doležal8. listopadu 2016 • 10:20
Zdeněk Altner
Zdeněk Altner
• foto: 
ČTK

Včera získala zásadní sviňárna ČSSD, kterou strana nedávno provedla, až osudový rozměr. Socani nerespektovali rozhodnutí soudu, neodškodnili člověka, kterému nezaplatili domluvenou odměnu, a už to nenapraví.

Zdeněk Altner byl bývalý právník, kterému na jaře soud přiznal přes 337 milionů korun ve sporu s ČSSD. Altner totiž - na základě smlouvy s tehdejším hlavním socanem Milošem Zemanem - měl od strany inkasovat velké peníze. V dlouhém soudním sporu straně totiž vyhrál Lidový dům, nemovitost v samém centru Prahy obrovské ceny i hodnoty. Své právní služby straně neúčtoval, jeho honorářem měl být v případě výhry podíl na vysouzeném majetku.

Sociální demokracie v souladu s heslem „sociální demokrat kudy chodil tudy krad“ však Altnerovi jeho předem domluvený podíl nezaplatila. Prostě se na podepsanou smlouvu vybodla. Altner tedy začal svůj boj se sociální demokracií, který ho stál všechny síly a část duševního zdraví. Opakovaně jsem s ním v letech jeho sporu se socany hovořil, oslovoval mne s výzvami, ať o jeho sporu píšu. A pokud vím, podobně oslovoval i další novináře.

Zemřel bývalý advokát Altner, který vysoudil přes 337 milionů na ČSSD

Dlouhá léta křivdy a nespravedlnosti v něm vyvolala až paranoidní příznaky, cítil se pronásledován, a bylo poznat, že ho spor s tak silným soupeřem, jako je jedna z nejsilnějších, a v průběhu jeho sporu opakovaně i parlamentních stran, totálně vyčerpává.

Jarní výrok soudu pro něj byl obrovské zadostiučinění. Ovšem pak se zachovala sociální demokracie naprosto nepřijatelně, doslova prasácky. Nerespektovala výrok soudu a nezaplatila. Je to u vládní strany, která obsadila funkci premiéra, naprosto neuvěřitelné, neslýchané a nepřijatelné. Altner - přestože mu soud dal za pravdu - nedostal zadostiučinění. A bojoval dál. Teď zemřel - aniž by se dožil spravedlnosti.

Váhání ČSSD s placením dluhu Altnerovi? Sebevražda v přímém přenosu

Ta smrt dává Sobotkově a celkově sociální demokracii obrovskou facku. Díky jejich občanské nezodpovědnosti, díky nerespektování soudního rozhodnutí, zemřel člověk, kterému jejich partaj ukřivdila, aniž by se dočkal satisfakce.

Všichni jsme posedlí strachem z raketového růstu popularity Babiše, a zapomínáme přitom, že naše druhá nejoblíbenější partaj - ČSSD - není o nic lepší či morálnější než ANO. Altnerova smrt před narovnáním jeho sporu tento morální odsudek pečetí.

Kauza Lidový dům: Altner požádal soud o zablokování peněz na účtech ČSSD
Ve „sporu“ o vedení Senátu zvítězí tradice a silně vyvinuté korýtkové pudyKlíčová slova: Zdeněk Altner, ČSSD, soud


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější