Klinika reloaded: Pro levici zákony neplatí! | Reflex.cz
nahoru

Klinika reloaded: Pro levici zákony neplatí!

Jiří X. Doležal15. října 2016 • 15:00
Sociální centrum Klinika
Sociální centrum Klinika
• foto: 
Facebook/Klinika

S napětím sleduji další kolo už dva roky se vlekoucí bitvy o Kliniku. Budova už má vlastníka, ale ten vlastník do ní nemůže, protože anarchisti vyměnili zámek. Jak je možné, že se s těmi špinavci stát tak maže, když každé důchodkyni vykopne exekutor dveře za nezaplacenou pokutu v MHD?

Chápu, že anarchista nemůže respektovat zákony a státní moc, to by popřel sám sebe. Jak ostatně říká dávná lidová moudrost na otázku, zda si může anarchista poručit: Samozřejmě může, ale nesmí se poslechnout. Takže je v řádu věcí, že anarchisté, vegani, anarchosyndikalisté, bojovníci za práva zvířat a podobná postmoderní individua hlásící se k ultralevici nevyklidila objekt dobrovolně a neodevzdala klíče majiteli. Ale už je opravdu těžké pochopit, že státní moc anarchistické postoje squatterů mlčky akceptuje a jedná podle nich. Kdyby tak jako anarchisté na Klinice porušoval vlastnická práva někdo jiný, to by byl mazec!

Klinika přežívá, levicoví teroristé sílí. Čeká se na bombový atentát?

Co je tedy nového? O budovu Kliniky se přihlásil zájemce z řad státních podniků, konkrétně lidé ze Správy železniční dopravní cesty. Jinak též železničáři. V pátek dopoledne se úředníci vydali oficiálně převzít budovu pod křídla SŽDC, ale podařilo se jim jen otevřít garáž. Když chtěl jeden z nich před televizními kamerami odemknout vchod, konstatoval jen lakonicky, že to nejde, protože někdo vyměnil zámek. Poté úředníci odešli. Uvnitř budovy byli lidé, a místo zamčených dveří vcházeli a odcházeli oknem. Úředníci okno nevyužili.

Potvrzeno: Kliniku podporují teroristé
Jiří X. Doležal 6. května 2016 • 14:07

Potvrzeno: Kliniku podporují teroristé

Nic samozřejmě nenaznačuje, že by zámek mohli vyměnit anarchité, jako mnohem pravděpodobnější pachatel neoprávněné výměny zámku v cizím objektu je svatej Mikuláš. Ale to nechcme stranou. Mnohem zajímavější je, jak je možné, že se úředníci - zástupci státu - nechali tak snadno odbýt. Je všeobecně známo, jak se s nikým nemažou exekutoři, a doma je mělo kvůli deset let staré pokutě z tramvaje určitě i pár P.T. čtenářů tohoto textu. A zkuste exekutora odradit tím, že ho nepustíte do baráku. Zavolá zámečníka, ten odvrtá zámek, a začne zabavovat. Podobnou zkušenost udělala i spousta českých důchodců, kteří naletěli šmejdům - na ty všechny stát či exekutor dosáhne. Když se však zabarikádují v neoprávněně obsazeném cizím objektu soudruzi anarchisté, tak si s tím stát poradit neumí. Je to na jednu stranu směšné, na druhou stranu strašné, a na všechny strany trapné.Klíčová slova: klinika, jxd, komentáře


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty
PREMIUM X Karel Steigerwald: Rok 1969, druhý rok hanby, vrcholil srpnem
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější