Americké tanky přijedou v lednu do východní Evropy. Zaplaťbůh! | Reflex.cz
nahoru

Americké tanky přijedou v lednu do východní Evropy. Zaplaťbůh!

Jiří X. Doležal14. října 2016 • 16:30
Vítání amerického vojenského konvoje v Praze u ruzyňských kasáren
Vítání amerického vojenského konvoje v Praze u ruzyňských kasáren
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Žijeme v době, kdy je bohužel stále pravděpodobnější, že i v naší, nejen postsovětské Evropě promluví zbraně. Proto musíme po dlouhých desetiletích zanedbávání konečně začít pořádně investovat do armády — jinak nás může Putin a jeho tanky zastihnout v trenýrkách.

V lednu, jak oznámil server natoaktual.cz, do Evropy přijede první várka amerických tanků, jež mají vytvořit protiváhu Putinově ruské armádě. Po skoro třiceti letech, kdy jsme se opájeli iluzí konce dějin, konce rozděleného světa a konce válek, je už zase potřeba začít realisticky leštit hlavně tanků. Proto první kompletně vyzbrojená americká obrněná brigáda (Armored Brigade Combat Team) dorazí do Evropy v lednu 2017. Čtyři a půl tisíce vojáků směřuje do Polska, část do nejohroženějšího Pobaltí a další jednotky do Rumunska a Bulharska.

Lepší američtí vojáci než ruští vlci. Lidé v Praze přivítali konvoj US army

V Pobaltí — nejohroženějším místě Aliance, to jest v Litvě, Lotyšsku a Estonsku, a také v Polsku mají být od počátku příštího roku rozmístěny čtyři vícenárodní prapory NATO. Každý bude mít až tisíc vojáků, kteří budou na základnách rotovat. Nedávno provedená náročná počítačová simulace obranyschopnosti NATO totiž odhalila, že při současném stavu a počtech našich aliančních vojáků a jejich techniky v Pobaltí by Putinovi trvalo jeho obsazení pouhých šedesát hodin.

Když projížděla Českem na jaře letošního roku americká armádní kolona, byl jsem ji vítat — a pokud budou američtí vojáci z přicházejícího obrněného praporu v lednu projíždět naší republikou, půjdu je vítat znovu. Prozatím, než Evropa dostane rozum, jsme totiž v obraně před Ruskem plně závislí na americké armádě.

US Army, vítej! Vítej opět v Praze!
Jiří X. Doležal 27. května 2016 • 18:07

US Army, vítej! Vítej opět v Praze!

Jak dlouho bude ještě trvat, než se naše vláda vzpamatuje a začne dávat na budování české armády alespoň ta dvě procenta hrubého domácího produktu, jak Česká republika slavnostně a zcela závazně přislíbila Severoatlantické alianci? A jak dlouho bude trvat, než se vzpamatují i ostatní evropské země, jež ta dvě procenta nedávají také? Kdy pochopí, že i když to stojí prachy, tak musíme zbrojit pro pouhé přežití? Protože pokud chceme mír, musíme mít tolik zbraní, aby se nám Putin bál vyhlásit válku.

Dopadení Usámy mohlo skončit úplně jinak. Black Hawk Down se však neopakoval
Gubernátor Poltavčenko: 300 gramů chleba na den vám umožní přežít válkuKlíčová slova: NATO, Vladimir Putin, Rusko, Pobaltí


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější