nahoru

Merkelová říká: Jsem proti záplavě migrantů. To jako myslí vážně?

Jiří X. Doležal 20. září 2016 • 07:00
Angela Merkelová
Angela Merkelová
• foto: 
Profimedia.cz

Politika našich dnů se celoevropsky začíná podobat parodii na parodický seriál Jistě, pane ministře. Paní Merkelová předvedla, že její míra dělání si srandy z voliče hodně vysoko přesahuje hranici sprostého cynismu.

 

 

„Pokud Němci žádají, aby zemi nezaplavoval nekontrolovatelný proud migrantů, přesně o to bojuji i já,“ pravila Merkelová po berlínských volbách, které opět díky ní a její imigrační politice její partaj projela.

Chvíli jsem nevěřil svým očím a měl dojem, že došlo k chybě v překladu. Nebo že byla paní Merkelová takzvaně „na Zemana“, jak se začíná říkat stavu alkoholové intoxikace. Anebo že si z voličů už zcela nepokrytě a přiznaně dělá srandu a zkouší, jaká nehoráznost z jejích úst ještě může zaznít, aby po ní nezačali voliči házet prázdné kelímky od piva. Její prohlášení prostě je taková nehoráznost, až z toho bolí zuby.

Prosím laskavé čtenáře, aby nyní provedl malý myšlenkový experiment: Je nějaké veřejné sezení, kde vystupuji. Když dostanu slovo, postavím se k řečnickému pultu a se smrtelně vážným obličejem pronesu: „Pokud Češi žádají, aby zemi nezaplavoval nekontrolovatelný proud informací o marihuaně, přesně o to bojuji i já.“ Pro velmi mladé čtenáře - před pětadvaceti lety bylo psaní o marihuaně mým hlavním tématem a sepsal jsem o ní asi deset knih.

Takže - kdybych něco takového řekl, bude publikum volat psychiatrii, že jsem se zbláznil. Protože skutečnost, že se v Čechách o tématu marihuany popsalo opravdu hodně papíru, je ze značné míry zaviněna a způsobena mojí prací. Takže kdybych se teď najednou začal tvářit, že psaní o trávě je fuj, udělám ze sebe úplného idiota a lidé se budou po právu smát.

Je zajímavé, že se totéž nestalo Merkelové. Protože na skutečnosti, že - jejími slovy - „zemi zaplavuje nekontrolovatelný proud migrantů“ má právě ona klíčovou zásluhu. Ti lidé přicházejí nejen proto, že u nich doma je válka - tomu se říká migrační tlak. Oni jdou také, řada z nich především, za voláním migračního tahu. Vstřícnosti k imigrantům, kterou právě Merkelová vyhlásila jako oficiální politiku, jednostranně přestala dodržovat dublinské dohody o imigraci do EU, a tu záplavu migrantů de facto pozvala.

Paní Merkelová už lže lidem o svých postojích k imigraci stejně, jako lhal Gustáv Husák v novoročních projevech, že naše země vzkvétá. Realita byla taková, že země nevzkvétala, a stran imigrace je realita taková, že jí Merkelová pomohla vyvolat a prohloubit. A to, že dnes lže o tom, jak se od imigrace distancuje, jen ukazuje její morální kvality.

Diskuse ke článku