Opencard: Divná karta, divný soud, divné tresty, divní odsouzení | Reflex.cz
nahoru

Opencard: Divná karta, divný soud, divné tresty, divní odsouzení

Marek Stoniš8. září 2016 • 13:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Dvouletá podmínka. Tolik dostali bývalí pražští primátoři Svoboda a Hudeček za to, že se před lety snažili zachránit projekt Opencard a na poslední chvíli uzavřeli s provozovateli karty smlouvy, které podle žalobce uzavírat nemuseli. Podmínku dostali také další tři aktéři, zbylých deset lidí tohoto monstrprocesu bylo osvobozeno.

Chceme-li žít v právním státě, pak soud i tresty musíme respektovat. Rozumět mu nás ovšem nikdo nedonutí. Pokud měl celý projekt Opencard od začátku opravdu trestněprávní rozměr, a obří investice do jednoduché elektronické karty tomu nasvědčují, měli u soudu stát úplně jiní lidé než ti, kteří k ní, obrazně řečeno, přišli jako slepí k houslím.

Tresty v kauze opencard: Svoboda dostal podmínku dva a půl roku, Hudeček dvouletou

Jestliže se ale protiprávního jednání nedopustil další někdejší primátor Prahy Pavel Bém, tedy člověk odpovědný za zavedení a spuštění opencard, jak mohou být souzeni jeho nástupci, kteří k jeho projektu přišli jako slepí k houslím? Jedině snad v případě, že s opencard bylo všechno od samotného počátku v pořádku až do doby, kdy Hudeček se Svobodou neoprávněně podepsali smlouvy o jejím dalším fungování.

Což je podobně absurdní představa, jako je absurdní Krnáčové nástupkyně opencard, zelená Lítačka, nebo znovu změněné trasy pražských tramvajových linek.

Zelená opencard: Krnáčová se vybarvila, může si s lítačkou dělat, co chce
My máme vytunelovanou Opencard, v pekingském metru zdarma e-knihovnu

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější