Čeští bafuňáři, to je třída aneb Martina Sáblíková se z Ria vrací s prázdnou | Reflex.cz
nahoru

Čeští bafuňáři, to je třída aneb Martina Sáblíková se z Ria vrací s prázdnou

Jiří Štefek10. srpna 2016 • 13:00
Čeští bafuňáři, to je třída aneb Martina Sáblíková se z Ria vrací s prázdnou
foto: ČTK

Nebudeme si nic nalhávat. To, že šance Martiny Sáblíkové na start na olympijských hrách v Riu byly nicotné od samotného začátku, tušila drtivá většina lidí. Verdikt sportovní arbitráže tedy nemohl nikoho překvapit, protože by přinesl do olympijských pravidel nový precedent. Martina Sáblíková se tedy vrací domů a nastal čas se podívat celé této neúspěšné štaci (či snad taškařici) na zoubek trošku důkladněji.

Na úvod budiž jasně řečeno a zdůrazněno, že Martina Sáblíková je český sportovní fenomén a její úspěchy na ledové dráze dělaly a dělají České republice ve světě dobrou reklamu. Že dřela a chtěla bojovat pod českou vlajkou i na letní olympiádě? Klobouk dolů! Tím však všechny pozitivní zprávy končí.

Martina Sáblíková by měla zůstat doma. Cestou do Ria se spíš sama shazuje

Nyní ze soudku těch špatných či nepříjemných vět. Sáblíková od samého začátku věděla, že je ve velice nekomfortní situaci. Věděla, že NESPLNILA všechny potřebné podmínky. Jakýsi papaláš či papaláši na cyklistickém svazu si pořádně nepřečetli pravidla či předpoklady nutné pro kvalifikaci a za hlavu se chytli, až když bylo pozdě. Mohli bychom se ptát, proč se po tom nepídil trenér Petr Novák, nebo dokonce samotná Martina Sáblíková? Ale to už je teď passé.

Přestože Sáblíková měla šanci na start minimální (a olympijský svaz ji na to upozornil), do Ria odletěla. Budiž, chtěla bojovat až do konce. Jel s ní několikačlenný tým (kdo v něm byl?, co v Riu dělal?). Nicméně nikdo z něj zjevně nebyl součástí oficiální olympijské výpravy, z čeho byly tedy hrazeny jejich náklady na letenky a ubytování? Z jakých prostředků bude placen právník Jan Šťovíček, který Sáblíkovou u tribunálu zastupoval? Je dobré se zeptat i na tyto nepříjemné věci, protože nepůjde o drobné, ale v souhrnu všech zmíněných položek se tato suma bude počítat minimálně v řádu mnoha stovek tisíc korun.

Lukáš Pollert: Olympijská soutěž je výrazně hendikepovaná. Nejsou tam ti nejlepší

Podtrženo sečteno. Pro Martinu Sáblíkovou je celá záležitost velice nepříjemná a bolestná. Odteď však ví, jaká se ve sportu motají nemehla. Celé balmáži mohla předejít, kdyby udělala gesto a zůstala doma. Ale to lze pochopit, je sportovkyně a bojuje. A však čeští sportovní bafuňáři si utrhli pořádnou ostudu a názorně sportovnímu světu ukázali, jak se v Česku „kalí ocel“. Za tento lapsus by měly padat hlavy a všichni tito úředníčči a podržtaškové by měli zaplatit výlet do Ria ze svého. Český sport zas tak bohatý není. Protože až budou zas někdy funkcionáři sportovních svazů fňukat, že nemají prostředky na sportovní zázemí pro malé holky a kluky, měli by jim všichni připomenout Rio a mrhání penězi za misi, která byla odsouzena k zániku již od samého počátku.

 

VÍCE O OLYMPIÁDĚ NA REFLEX.CZ >>> 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE >>>

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,470
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější