Nechte toho Hollana na pokoji, maloměšťáci! | Reflex.cz
nahoru

Nechte toho Hollana na pokoji, maloměšťáci!

Jiří X. Doležal13. července 2016 • 11:00
Matěj Hollan
Matěj Hollan
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Český internet kvoká nadšením, že si brněnský alternativní politik Matěj Hollan nechal napráskat od ukrajinské dominy a že přiznal, že je submisívní. Že se mu to líbilo. Smršť posměchu a nevole na jeho adresu připomíná hony na homosexuály. Lidi, mějte rozum!

Nejprve konkurenční doložka: Osobně bych panu Hollanovi s chutí ne napráskal (to by se mu líbilo), ale nakopal. Minimálně za výrok, že si Češi zplynovali spoluobčany, a jaksi všeobecně jako symbol neomarxistického nevládního sluníčkářství, kterým se snaží být. To je ale politická stránka věci. Nyní řešme etickou otázku — otázku jeho sexuálních preferencí a otevřenosti je přiznat. A v tom musím stát na jeho straně.

Na výletě fotbalových fanoušků na Ukrajinu se Hollan nechal seřezat od dominy a parta dala video na Facebook. „S cejchem submisívního chlapa se teď budu setkávat často. Nevadí mi to, protože to tak je,“ napsal k tomu v době, kdy skandál probíhal, Hollan ve svém facebookovém prohlášení. A celý český internet, včetně řady seriózně se tvářících serverů, se může podělat, co že to je za skandál.

Aktivista Matěj Hollan se nechal bičovat v ukrajinském hambinci

Být sexuálně submisívní (subík) nebo sexuálně dominantní (dom, domík) jsou prostě sexuální preference, ani bych už dneska neřekl deviace, ale spíše sexuální libůstky. Dokud neteče krev a všichni zúčastnění jsou svolní, jde v podstatě o hru, ne o ouchylárnu. Nestydět se za svou menšinovou preferenci — jako ji otevřeně přiznává Hollan — je pozitivní a správné. Podobné nuance — stejně jako homosexualita — nejsou ničím špatným, zavrženíhodným, ničím, co by se mělo skrývat. Takže to, že je pan Hollan subík, je naprosto v pořádku a to, že to přiznává a zveřejní, je dokonce dobře — protože kolem těchto věcí bychom měli být otevření, abychom se zbavovali maloměšťáckých dogmat „sluší se a patří se“.

Hollan: Bojím se víc Čechů než migrantů. Neskáču z nich radostí, proti ústavě jako…

Ve zkratce řečeno: Všichni, kteří se teď Hollanovi vysmívají, jsou stejní polomozci jako lidé, již se ještě před třiceti lety vysmívali homosexuálům. Přitom většina z těch, kteří dnes Hollana propírají, je nade vši pochybnost plně tolerantní a otevřená k homosexualitě. Sexuální submisivita není o nic méně „špatná“ nebo „dobrá“ než homosexualita. Někdo to tak prostě má. A zesměšňovat člověka kvůli něčemu, co si nezavinil, je slaboduché a maloměšťácké.

Pokračující absence prezidenta Václava Havla se na české politice dost podepisuje, říká…Klíčová slova: Hollan, bsdm, dominance, submisivita


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku
PREMIUM X Zelený Raoul: Tajemství hradního sklepení aneb Vstup přísně zakázán!
PREMIUM X Tenkrát v Hollywoodu: Příběh Quentina Tarantina a jeho zatím posledního filmu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější