Soudný den přichází: Zdeněk Troška se politicky angažuje! | Reflex.cz
nahoru

Soudný den přichází: Zdeněk Troška se politicky angažuje!

Jiří X. Doležal26. června 2016 • 10:00
Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
• foto: 
Profimedia.cz

Ano Babovřeskům, ne NATO! S lidovou řachandou proti imperialismu! Světlé zítřky společně s komunisty přivítal, byť jenom po telefonu, nejtrapnější režisér české kotliny. Jeho vystoupení bylo organické - blbé jak Troškovy filmy.

V sobotu proběhla na Václaváku demonstace občanů protestujících proti členství naší země z NATO. Nejvyšší přítomná celebrita: Předseda KSČM Vojtěch Filip. Mezi zvlášť vzácnými účastníky a řečníky demonstrace byl například Martin Zapletal, který se proslavil svou p**elí, když ji z politických důvodů vystrčil na projíždějící konvoj americké armádní techniky. Po svém pozdravu demonstrantům pozdvihl pěst v gestu, které užívá Breivik.

Dostavila se i soudružka Semelová s rudou vlajkou, Ján Čarnogurský, a známá levicová aktivistka, spisovatelka Lenka Procházková. Ta řídila performance, kdy demonstrující (především) senioři zdvihli nad hlavu leták s vlajkou NATO a roztrhli ho. Celkem vše v řádu věcí, vše jak má být. Ale pak se stalo něco, co skutečně vyděsí: přes telefon pozdravil demonstranty režisér Zdeněk Troška.

Babiš navrhuje muzeum zločinů komunismu. Míra cynismu dovršena?
Jiří Leschtina 9. května 2016 • 18:11

Babiš navrhuje muzeum zločinů komunismu. Míra cynismu dovršena?

Jsem zastáncem Babovřesk, Kameňáku i kolotočů. Domnívám se, že lidová veselice je dobrá věc, protože i jednodušší spoluobčané mají právo na svou zábavu. Na zábavu, která je asi tak hodnotná a vyrobená z podobně nechutných ingrediencí jako levné měkké uzeniny. Ale když ty filmy - či uzeniny - lidé mají rádi a na lepší nemají peníze či IQ, jsou ty filmy i měkké salámy celospolečensky přínosné. Vážím si pana Trošky, že hodně udělal pro zábavu obyčejných lidí - stejně jako si vážím ze stejných důvodů pánů vystupujících pod známým jménem Duo Jamaha.

Jak vypadá skutečná lidová hudba? Duo Jamaha, seznamte se!
Jiří X. Doležal 26. srpna 2015 • 12:48

Jak vypadá skutečná lidová hudba? Duo Jamaha, seznamte se!

Zásadně, ale skutečně zásadně odmítám, aby se tito umělci jakkoliv míchali do politiky, aby byly jejich politické názory brány vážně a aby jim veřejnost dopřávala sluchu. Ono stačí, když Karel Gott spustí o svých představách o spiknutí, které to tady všechno řídí. Ale aby se do politiky ještě dostávaly názory z Kameňáku, a to nejlépe na téma členství naší země v jediném vojenském bloku, který nás může uchránit před Ruskem?

Tohle opravdu nejsou Babovřesky, tohle není Kameňák, a ač je pan Troška autorem sebeúspěšnějších sebeblbějších veseloher pro dolních půl milionu, je představa, že se nějak míchá do politiky, naprosto děsivá. Je úplně mimo, ve světě svých filmů, a politické názory proboha ať vykládá po natáčení v hospodě, a ne na demonstracích!

Ne Babovřeskům v české zahraniční politice! Ne Kameňáku jako obranné doktrině České republiky!

Lepší američtí vojáci než ruští vlci. Lidé v Praze přivítali konvoj US armyKlíčová slova: Troška, komunisté, NATO, demonstraceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější