nahoru

Vymůže ministryně Marksová alkohol a drogy zaměstnancům?

Jiří X. Doležal 13. března 2016 • 18:15
Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

A samozřejmě taky sex a hazardní hry - to vše by nově měl v rámci péče o zaměstnance zaměstnavatel poskytovat svým zaměstnancům. To není vtip, nezměnil jsem dealera, nehráblo mi ani nic podobného - jen paní ministryně má levicovou inovaci.

Nevím, jak vy, ale většina mých známých se se stresem vyrovnává alkoholem, a menšina, protože jejich řady už prořídly, drogami. Hlavně mladí muži a ženy se pak stresem vyrovnávají sexem - podobně jako například šimpanzi bonabové, a dalším oblíbeným prostředkem odreagování od stressu je hraní automatů. Takzvané mastění bedny.

Ministryně Michaela Marksová (ČSSD) nyní chce, aby v novém zákoníku práce zakotvili povinnost, že firmy musejí chránit své zaměstnance před stresem. Při dotazu jak sdělila novinkám.cz: „Dovedu si představit nadiktované přestávky v rámci pracovní doby, nebo že zaměstnavatel například zřídí nějaký koutek, kam ti lidé mohou alespoň na určitou dobu odejít a zrelaxovat“.

 

Děkuji paní ministryni, považuji to za vynikající nápad, a hned v pondělí předložím vedení našeho vydatelství projekt takového koutku. Měl by být vybaven gaučem a lenoškami, hojností sklenic a popelníků, minimálně dvanácti druhy lihovin, šesti druhy marihuany, dvanácti druhy vína, kokainem (ten odrůdy nemá, tak stačí jeden) a tantrickou masérkou. Pro kolegy z obchodního úseku by pak byl nainstalován jeden herní automat. A po celoredakčních poradách by samozřejmostí v rámci tantrické masáže byla také masáž prostaty.

Pokud vydatelství nevyhoví, věřím, že mi paní ministryně ze své pozice pomůže návrh prosadit. Potírání stressu zaměstnanců by mělo být vládní prioritou.

Diskuse ke článku