Vymůže ministryně Marksová alkohol a drogy zaměstnancům? | Reflex.cz
nahoru

Vymůže ministryně Marksová alkohol a drogy zaměstnancům?

Jiří X. Doležal13. března 2016 • 18:15
Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

A samozřejmě taky sex a hazardní hry - to vše by nově měl v rámci péče o zaměstnance zaměstnavatel poskytovat svým zaměstnancům. To není vtip, nezměnil jsem dealera, nehráblo mi ani nic podobného - jen paní ministryně má levicovou inovaci.

Nevím, jak vy, ale většina mých známých se se stresem vyrovnává alkoholem, a menšina, protože jejich řady už prořídly, drogami. Hlavně mladí muži a ženy se pak stresem vyrovnávají sexem - podobně jako například šimpanzi bonabové, a dalším oblíbeným prostředkem odreagování od stressu je hraní automatů. Takzvané mastění bedny.

Ministryně Michaela Marksová (ČSSD) nyní chce, aby v novém zákoníku práce zakotvili povinnost, že firmy musejí chránit své zaměstnance před stresem. Při dotazu jak sdělila novinkám.cz: „Dovedu si představit nadiktované přestávky v rámci pracovní doby, nebo že zaměstnavatel například zřídí nějaký koutek, kam ti lidé mohou alespoň na určitou dobu odejít a zrelaxovat“.

 

Michaela Marksová: Hurá na penze s pilníčkem na nehty
Jana Bendová 2. prosince 2015 • 10:26

Michaela Marksová: Hurá na penze s pilníčkem na nehty

Děkuji paní ministryni, považuji to za vynikající nápad, a hned v pondělí předložím vedení našeho vydatelství projekt takového koutku. Měl by být vybaven gaučem a lenoškami, hojností sklenic a popelníků, minimálně dvanácti druhy lihovin, šesti druhy marihuany, dvanácti druhy vína, kokainem (ten odrůdy nemá, tak stačí jeden) a tantrickou masérkou. Pro kolegy z obchodního úseku by pak byl nainstalován jeden herní automat. A po celoredakčních poradách by samozřejmostí v rámci tantrické masáže byla také masáž prostaty.

Pokud vydatelství nevyhoví, věřím, že mi paní ministryně ze své pozice pomůže návrh prosadit. Potírání stressu zaměstnanců by mělo být vládní prioritou.
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější