nahoru

Rozpadne se EU? Podle kompetentních nejspíš ano...

Jiří X. Doležal22. ledna 2016 • 13:30
Rozpadne se EU? Podle kompetentních nejspíš ano...
foto: Profimedia.cz

Švédský premiér nahlas vyslovil, co si mnozí nejen politici, ale i občané myslí už dávno. Pokud Unie do jara nezvládne imigrační vlnu, tak se rozpadne. Zdá se, že politická korektnost začíná pomalu ustupovat pravdě.

Švédský premiér Stefan Löfven pronesl na Světovém ekonomickém fóru v Davosu slova, která by člověk čekal spíše od nějakého nočníčkáře než od premiéra tak tradičně proimigrační země, jako je Švédsko.

Podle jeho názoru se Evropská unie rozpadne, pokud do jara — do března — nevymyslí účinné řešení migrační vlny. Nejvyšší muž Unie, předseda Evropské rady Donald Tusk, pak prohlásil, že když se nenajde do jara řešení migrační vlny, rozpadne se alespoň Schengen. Ještě před pár měsíci by byly podobné výroky představitelné v ústech Martina Konvičky. Nyní je říká šéf EU i šéf nejprouprchličtější země Evropy.

„Jaderná smrt ti klepe na dveře.“ Rusko je gangsterský stát
TOMÁŠ KLVAŇA 21. ledna 2016 • 16:31

„Jaderná smrt ti klepe na dveře.“ Rusko je gangsterský stát

Co to znamená? Informace má dvě stránky, rub a líc. Jejím nesporným rubem je, že brzy skončí Schengen — a já při tom budu brečet — a možná skončí i samotná Unie a pak budeme brečet všichni.

Nejen v Česku, v celé Evropě. Představa, že by se Evropa zmohla v tak šibeničním termínu, jako jsou dva měsíce, na efektivní ukončení imigrační vlny, je zcela nerealistická. Poté, co předvedla Unie ve věci migrace v minulém roce, je představa rychlého efektivního řešení skoro dětinská.

Jsou chlípné choutky Veroniky Žilkové, manželky ministra obrany, ohrožením bezpečnosti…

Lícem událostí je, že evropští politici přestávají lhát. Že už problém postoupil tak daleko, že i těm nejproimigračnějším Hujerům dochází, že je lidem potřeba začít říkat o imigrační vlně pravdu. Totiž že je to největší evropský malér od druhé světové války a že jsme jej nechali tak rozjet, že už se s ním asi nedá nic dělat a naše společnost projde díky imigrační vlně hlubokým systémovým kolapsem. Rozpad Schengenu a EU budou prvními příznaky.

Schengen má pro Česko zásadní přínos, jeho zrušení by nás poškodiloKlíčová slova: evropská unie, schengenDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,770
22,250
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější