nahoru

Jen si tak trochu píchnout. Do Žida

Jiří X. Doležal 9. listopadu 2015 • 07:00
Jen si tak trochu píchnout. Do Žida
Jen si tak trochu píchnout. Do Žida
• foto: 
Facebook

V naší sluníčkové Evropě je celkem pochopitelná solidní podpora palestinských Arabů a kritika Izraele. Chudáci Palestinci, že … My Evropané si jen těžko dovedeme představit, v jaké realitě žijí Židé v Izraeli. Momentálně jim jde o život skoro každou vteřinu. Jaké to asi je, žít v zemi, kde máte slušnou šanci, že se vás váš arabský soused pokusí oddělat?

Facebookem koluje video, které nesmíte nevidět. Ukazuje izraelský život z úhlu, z něhož se na něj evropská média moc nedívají: prizmatem útoků, jichž se palestinští Arabi na Židech denně dopouštějí. Video zveřejnil německý liberální politik Tobias Huch.

Video se připravuje ...
Palestinka útočí nožem na nic netušícího IzraelceVIDEO Tobias Huch, Facebooková stránka

Zahalená arabská žena přijde k Izraelci, chvíli s ním přátelsky hovoří, načež najednou zničehonic sáhne do kabelky a pokouší se ho bodnout nožem. Podlý, zákeřný, zbabělý vražedný útok.

Židé dnes v Izraeli žijí pod neustálým stresem ve stavu, který je dušižeroucí. Dokážu si představit, že bych se v takové situaci stal extrémistou. Žít vedle lidí, kteří se mě z rasové nenávisti pokoušejí připravit o život, je dlouhodobě nemožné. Proto čekám, že se v Izraeli s pokračující kudlovou skorointifádou zvýší poptávka po odsunu palestinských Arabů ze země.

Kolektivní vina není košer a kolektivní tresty jsou extrémně diskutabilní. Vzhledem k situaci bych však byl první, kdo by odsun podpořil.

 

 Klíčová slova: židé, palestinci, intifáda, Izrael


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější