Holky, oblékat! Je ramadán! Žádné bikiny ani u moře | Reflex.cz
nahoru

Holky, oblékat! Je ramadán! Žádné bikiny ani u moře

Jiří X. Doležal29. června 2015 • 15:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Profimedia.cz

Radikální islamismus se šíří jako patologická memetická infekce, a postihuje už i ty muslimské země, které měly nejotevřenější a nejumírněnější obyvatele. Mezi ně patřilo donedávna třeba Maroko.

Server moroccoworldnews.com přinesl zarážející zprávu. Jak jistě i nevěřící vědí, je zrovna svatý muslimský měsíc ramadán. A právě s ním souvisí nejnovější aktivita marockých surferů. Zrovna oni bývají obvykle chápáni jako svobodomyslná subkultura.

Maročtí surfeři v přímořském Rabatu zahájili ale třetí den ramadánu kampaní proti bikinám. „Děvčata, neoblékejte si bikiny a respektujte svatý měsíc ramadán!“ I Maroko, pozápadnělá, rozumná a bezpečná islámská země najednou musí čelit spontánní akci svých občanů, která má až nebezpečně blízko k propagaci a vymáhání principů radikálního islamismu. V Islámském státě musí ženy nosit i rukavice, natož bikiny.

Ohrožení, které expanze islamismu představuje, si dosud nejsme ochotni připustit. Ale den za dne, krok za krokem, teroristickým útokem za teroristickým útokem a nesmyslnými kampaněmi jako je ta ohledně bikin, islamismus stupňuje tlak na naše tradice a na naši kulturu. Oni sami chtějí stavět na našem území mešity, ale my u nich své kulturní tradice dodržovat nesmíme. Už brzy ani v na islámské poměry liberálním Maroku. A že holky v bikinách jsou součástí naší kultury…Klíčová slova: reflex, ramadan


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější