nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Policie rozhodla: Zmlátit holku je v pořádku!

Jiří X. Doležal7. března 2014 • 07:00
Krvácející dívka se stala symbolem policejní  brutality. Jak vypadaly následky zranění po pěti dnech,  vidíte na předchozí dvoustraně.
Krvácející dívka se stala symbolem policejní brutality. Jak vypadaly následky zranění po pěti dnech, vidíte na předchozí dvoustraně.
• foto: 
Youtube.com

Policie vyhodnotila zásah proti technoparty v pražských Holešovicích, o kterém jsme psali. Policisté nezjistili žádné pochybení svých lidí, přestože výsledkem zásahu byly zmlácené dívky.

Generální inspekce bezpečnostních sborů shledala zásah proti neozbrojeným technařům plně adekvátní, přestože Reflex otiskl fotografii zbité dívky s okem zdobeným monoklem jak z učebnice. Ten monokl zřejmě nic neznamenal. "V průběhu šetření nebylo zjištěno žádné pochybení ze strany zasahujících příslušníků policie," řekla iDNES.cz mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Okamžik, kdy je legalizované bití lidí policií, končí demokracie. Generální inspekce prostě schválila zmlácení holky, která se přišla bavit, podobně jako první psychologická zpráva o 17. listopadu omlouvala zbití studentů na Národní třídě. Policisté prý byli ve stresu, chtělo se jim čurat a tak...

Takže se v budoucnu můžeme pravděpodobně těšit na další excesy policejního násilí, s jídlem roste chuť, a nezbývá než doufat, že si česká policie po vzoru Berkutu na rozehnání příští technoparty s sebou nevezme snajpry.

JXD: Kdo zmlátil tu holku?
Jiří X. Doležal 30. listopadu 2013 • 19:41

JXD: Kdo zmlátil tu holku?

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější