JIŘÍ X. DOLEŽAL: Deset kilo perníku | Reflex.cz
nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Deset kilo perníku

Jiří X. Doležal22. října 2013 • 09:04
Pervitin
Pervitin
• foto: 
ČTK

Protidrogové policii se podařil úctyhodný sestřel, zabavila továrnu na pervitin s denní produkcí deseti kilogramů této nejzhoubnější drogy naší drogové scény. Co z toho vyplývá?

Především - kromě stíhání novinářů dovede protidrogová policie dokonce i chytat výrobce zhoubných drog. Gratuluji a držím palce k dalším podobným sestřelům. Podívejme se ale nyní podrobněji na to děsivé množství denně ve fabrice vyráběné. Deset kilogramů je deset tisíc gramů. Obvykle aplikovaná dávka u těch zasloužilejších uživatelů je dvě stě miligramů. Takže denně továrna vyrobila padesát tisíc lajn. To je osmnáct a čtvrt milionu nášlehů - či lajniček - ročně.

Efektivita záchytů protidrogovou policiií se odhaduje na deset procent objemu vyráběných/provážených drog. U takto velké akce, která se připravovala delší dobu, kde byla složitá struktura gangu a kde šlo o opravdu velká kvanta jedů, přiznejme protidrogové policii vyšší úspěšnost. Třeba třicetiprocentní. Tak obrovská fabrika se přece jen díky velikosti celého systému provalí s vyšší pravděpodobnější než malé varničky. I když budeme protidrogovce takto lichotit, znamená to, že nejméně dvě podobné velkofabriky ještě v ČR jedou. Takže se může jen v těchto gigantických továrnách řízených organizovaným zločinem denně vyrobit ještě dvacet kilo pika.

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Mám hnát soudního znalce před soud?
Jiří X. Doležal 18. října 2013 • 13:34

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Mám hnát soudního znalce před soud?

Existuje snad vážnější argument pro to, aby se kromě velkopěstíren protidrogovka totálně vykašlala na vše, co souvisí s marihuanou, a ušetřené kapacity nasadila na odhalování velkých i malých varen perníku, který decimuje tisíce mladých lidí?
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější