JIŘÍ X. DOLEŽAL: Deset kilo perníku | Reflex.cz
nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Deset kilo perníku

Jiří X. Doležal22. října 2013 • 09:04
Pervitin
Pervitin
• foto: 
ČTK

Protidrogové policii se podařil úctyhodný sestřel, zabavila továrnu na pervitin s denní produkcí deseti kilogramů této nejzhoubnější drogy naší drogové scény. Co z toho vyplývá?

Především - kromě stíhání novinářů dovede protidrogová policie dokonce i chytat výrobce zhoubných drog. Gratuluji a držím palce k dalším podobným sestřelům. Podívejme se ale nyní podrobněji na to děsivé množství denně ve fabrice vyráběné. Deset kilogramů je deset tisíc gramů. Obvykle aplikovaná dávka u těch zasloužilejších uživatelů je dvě stě miligramů. Takže denně továrna vyrobila padesát tisíc lajn. To je osmnáct a čtvrt milionu nášlehů - či lajniček - ročně.

Efektivita záchytů protidrogovou policiií se odhaduje na deset procent objemu vyráběných/provážených drog. U takto velké akce, která se připravovala delší dobu, kde byla složitá struktura gangu a kde šlo o opravdu velká kvanta jedů, přiznejme protidrogové policii vyšší úspěšnost. Třeba třicetiprocentní. Tak obrovská fabrika se přece jen díky velikosti celého systému provalí s vyšší pravděpodobnější než malé varničky. I když budeme protidrogovce takto lichotit, znamená to, že nejméně dvě podobné velkofabriky ještě v ČR jedou. Takže se může jen v těchto gigantických továrnách řízených organizovaným zločinem denně vyrobit ještě dvacet kilo pika.

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Mám hnát soudního znalce před soud?
Jiří X. Doležal 18. října 2013 • 13:34

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Mám hnát soudního znalce před soud?

Existuje snad vážnější argument pro to, aby se kromě velkopěstíren protidrogovka totálně vykašlala na vše, co souvisí s marihuanou, a ušetřené kapacity nasadila na odhalování velkých i malých varen perníku, který decimuje tisíce mladých lidí?
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější