nahoru

MAREK STONIŠ: Oplodní nás stát?

Marek Stoniš26. července 2013 • 10:05
Otec syn
Otec syn
• foto: 
Facebook

Příliš nevěřím dlouhodobějším prognózám, protože promítají aktuální trend do vzdálené budoucnosti a nemůže předvídat nepředvídatelné děje a události, které konečný výsledek nutně ovlivní. 

Nevěřím takže ani té, kterou aktuálně spočítal Český statistický úřad: Že za sto let bude Čechů jen 7,68 milionů, z nichž celá jedna třetina budou senioři. Průměrná délka dožití žen má být 91 a u mužů 87 let. Takových předpovědí a katastrofických vizí už bylo!

Děsím se ovšem, že se těchto čísel zmocní politici a začnou, zvláště před volbami, vymýšlet líbivé a nákladné programy pro plození nových Čechů. Místo toho, aby nám prostřednictvím přímých i nepřímých daní netahali peníze z kapes a nechali nás samotné rozhodovat, jak s nimi naložíme. Věřím, že většina z nás, a to i v budoucnu, by peníze přirozeně investovala do dětí. Jenomže taková vize se voličům, navyklé na proud sociálních dárečků, hůře prodává.

Přesto jsem přesvědčen, že čím méně sociálních inženýrů a populistických politiků, tím více dětí. A naopak!Diskuse ke článku

 

Nejčtenější