JIŘÍ X. DOLEŽAL: Ivo Ištvan by měl být okamžitě odvolán | Reflex.cz
nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Ivo Ištvan by měl být okamžitě odvolán

Jiří X. Doležal17. července 2013 • 00:15
• foto: 
Petr Topič / Mafra / Profimedia.cz

A ne kvůli tomu, že soud pustil z vazby Ištvanem zavřené trafikanty s tím, že celé stíhání je s prominutím blbost. Ištvan by měl rezignovat proto, že jako vrchní státní zástupce není schopen či ochoten respektovat rozhodnutí soudu, což je v demokratické společnosti pro státního úředníka zcela nepřijatelné.

Nejvyší soud vyhověl stížnosti advokátů Marka Šnajdra a Petra Tluchoře, zastavil jejich stíhání a pustil je z vazby. Rozhodnutí se vztahuje i na vězněného Ivana Fuksu, přestože se neodvolal. Nejvyšší soud totiž v souladu se zdravým rozumem a názory prakticky všech komentátorů, kteří Ištvanovo tažení hodnotili, dospěl k názoru, že politické kšefty nejsou žádná korupce, ale sice zcela nemravná, ale zcela běžná součást politiky, která nesmí být kriminalizována. Pan Ištvan, který celou kauzu dozoroval, tedy má písemně, že se státní zastupitelství a policie pokusili zasáhnout do politiky, stát se ne službou občanům, ale politickou silou. To je v demokratické společnosti zcela vyloučeno, a pokud se o to nějaký policista nebo státní zástupce pokusí, měl by být okamžitě odejit z funkce. Důvody pro odvolání Ištvana jsou ale ještě mnohem zřejmější.

"Rozhodnutí soudu znamená, že se na Marka Šnajdra a Petra Tluchoře vztahuje poslanecká imunita a jsou vyjmuti z pravomoci orgánů činných v trestním řízení a to řízení nebude v jejich případě pokračovat," sdělil mediím mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig a dodal, že proti rozhodnutí není odvolání. A pokud rozhodne v demokratické společnosti soud, tak demokraticky smýšlející občané drží hubu a krok. A z úcty k soudní moci a její nezávislosti je na rozhodnutí, proti kterému není zákonné odvolání, jediná korektní odpověď: Hromové mlčení a tichý respekt i tehdy, když se onomu státnímu úředníkovi soudní výrok nehodí do karet.

Pan vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je však alespoň ve vlastních očích silou nad Najvyšším soudem. Na soudní výrok reagoval pro ČTK slovy: „Tímto aktem trestní stíhání rozhodně zastaveno není.“ Jinými slovy Ištván říká, že on, veliký a vrchní státní zástupce ví lépe než soud, co je trestné, a rozhodnutí soudu nebude respektovat.

Státní zástupce, který nerespektuje rozhodnutí soudu, je přímým ohrožením demokracie a musí být odvolán, jinak se demokratická společnost začíná měnit na policejní stát!

PAVEL ŠAFR: Nečase svrhlo policejní divadlo, nikoliv aféra Nagyové

BOHUMIL PEČINKA: Česká policejní republika
Bohumil Pečinka 13. června 2013 • 23:08

BOHUMIL PEČINKA: Česká policejní republikaKlíčová slova: rxrx, reflex, istvan, jxd


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější