nahoru

Nevíte, komu dát hlas? Takhle bude volit redakce Reflexu

pev9. ledna 2013 • 06:00
Nevíte, komu dát hlas? Takhle bude volit redakce Reflexu
foto: Štěpán Mareš

Jste bezradní a potřebujete nápovědu, nebo vás jednoduše zajímá, komu v pátek a sobotu hodí hlas lidé, s jejichž názory se setkáváte na stránkách Reflexu? V rámci redakční ankety jsme všem redaktorům a fotografům Reflexu položili jednu otázku, na níž jsme čekali stručnou odpověď: Kterému prezidentskému kandidátovi dáte v prvním kole svůj hlas a proč?

 

Jaroslav Plesl: Dám hlas Přemyslu Sobotkovi, protože ho navzdory všem svým výhradám považuju za nejpřijatelnějšího kandidáta ze všech, kteří se nabízejí.

 


Matěj Bartošek: Karlu Schwarzenbergovi. Prostě proto, že každá jiná volba se mi zdá horší.

 


Miroslav Cvrček: Nevím. Pravděpodobně mi zbude Sobotka, protože má kvalifikaci k výkonu této funkce (připravuje se na ni ostatně už asi 10 let) a snad nekývne na všechno Bruselu, ale je to těžká volba.

 

Jiří X. Doležal: Karlu Schwarzenbergovi, neboť mezi prezidentskými kandidáty jedinej není trapnej.

 Petr Holec: Fakt zatím nevím.

 Petr Kolář: Přemyslu Sobotkovi. Z jedenáctky nabízených kandidátů mi pro výkon prezidentské funkce připadá po všech stránkách nejvhodnější. Sice nemá příliš šancí postoupit do druhého kola, ale krvavé kompromisy hodlám činit až v něm.

 


Milan Tesař: Bude to kníže, ačkoli má větší respekt než reflex. A doufám, že Vladimír F., Táňa F. a další nevolitelní sympaťáci doporučí svým fanouškům, aby mu pomohli.

 


Kateřina Kadlecová: Zuzaně Roithové. Někdejší ministryně zdravotnictví, senátorka a europoslankyně má dlouholeté zkušenosti z tuzemské i zahraniční politické scény, je vzdělaná, inteligentní, reprezentativní, proevropská, hovoří uměřeně, jasně a přesvědčivě, plní své sliby; stejně jako mně jí vadí, že aktuální prezidentská amnestie osvobodila tuneláře. A že doktorka Roithová nemá vedle alkoholiků, populistů a sympatizantů s komunisty šanci? Jako dlouhodobou voličku Strany zelených mě takový názor nijak neznepokojuje - dostaneme právě takového prezidenta, jakého si zasloužíme.

 

Tereza Spáčilová: Odpovím, koho bych bývala volila: Miroslavu Němcovou. Škoda, že ještě neumíme klony, teď mi nezbývá, než volit racionálně. Nejméně mi vadí Přemysl Sobotka, tak asi jeho.

 


Luděk Staněk: Nechci vypadat, že se vymlouvám, ale nemám zatím nejmenší tušení. Kdykoli mě napadne nějaký kandidát, okamžitě zjistím spoustu věcí, které mi na něm vadí. Takže pokud budu volit, lístek budu házet se zacpaným nosem. Jisté nicméně je, že v prvním kole nebudu volit ani Jana Fischera ani Miloše Zemana a ve druhém budu asi volit kohokoli, kdo bude případně stát proti Miloši Zemanovi.

 

Petr Volf: Karla Schwarzenberga. Je slušný, vzdělaný, inteligentní, má výborné zahraniční kontakty, smysl pro humor. Prostě výrazná osobnost, která se nedá jen tak ovlivnit. Nemá bolševickou minulost a nemusel si ani měnit barvu obličeje! Jako jediný se psychicky z Hradu nesloží, protože s životem v palácích má svoje zkušenosti.

 

Petr Vnouček: Nebudu volit s nadšením, ale hlas hodím Karlu Schwarzenbergovi. Proč? Oba favoriti jsou pro mě nepřijatelní a kníže mi – díky předvolebním preferencím - dává malou naději, že bychom mohli mít na Hradě kultivovaného člověka, kterému se okolní svět nebude smát do tváře – tedy alespoň v momentech, kdy bude mít otevřené oči. Prostě nejmenší zlo s reálnými šancemi na vítězství.

 

Markéta Lukášková: Knížeti. Není to bejvalej komunista, není bezpáteřní a bezpohlavní. Ale důležitější, než co není, je to, co je. Je slušnej. A mít na Hradě šlechtice mi připadá tak nějak v pořádku. Úředníci a politici by měli zůstat zalezlý v kanclech v podhradí.

 


Tomáš Tesař: Bez komentáře

 Jan Šibík: Určitě Karla Schwarzenbergra, protože je osobnost, neintrikuje, rozlišuje podstatné od blbostí a je vtipný!

 


Nguyen Phuong Thao: V prvním kole bohužel nemám nikoho bez výhrad. Ale nebudu rozhodně volit favorita, který je snad pro mnohé zábavný svou arogancí a pohrdáním novináři, ale člověka který mi dá naději v civilizovanější jednání a kulturnější vystupování. 

 

Stanislav Krupař: Vím jen, že v druhém kole nebubudu volit Miloše Zemana. Sympatická mi je Zuzana Roithová a Jiří Dienstbier. A nakonec přijatelný, s obrovskými výhradami, i Karel Schwarzenberg.

 

Zelený Raoul: Bohužel, mé x-b lunagalaktické občanství mě neopravňuje šoupnout hlas žádné z těch přesezených prdelí, ale kdybych přece mohl, hodil bych do urny Miloše Zemana. Proč? Kvůli jeho fyziognomii, která je k potřebám mého bizarního a apokalyptického komixu stále vstřícnější. A kdyby vystoupal na Pražský hrad, byl by v mých příbězích stoprocentně pečený a stoprocentně vařený. Mimochodem, všimli jste si, že mezi jeho brady už lze schovat jízdní kolo?

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku

 

Nejčtenější