nahoru

Vít Bárta alias Vítek Obálka nepatří do basy!

Jiří X. Doležal 15. listopadu 2011 • 09:40
Vít Bárta
Vít Bárta
• foto: 
Michal Sváček / MF Dnes / Profimedia.cz

Radek Kuchařka John napadl multimilionáře Babiše. Měl by se za své výroky proti Věcem Veřejným omluvit! John má pravdu, i já si na rozdíl od Babiše myslím, že Vít Obálka Bárta nepatří do vězení, ale na Hrad.

 

Obálková metoda je běžnou součástí české politiky, českých veřejných zakázek i českých konkurzů po řadu let. Na metodě obálek s nezdaněnou hotovostí stojí celý vrcholný byznys v Česku, a nejen zde: Jak víme, obálková metoda byla úspěšně a opakovaně využita i při armádních zakázkách v zahraničí. Je hanbou české společnosti a vrcholem pokrytectví české politické reprezentace, že obálková metoda dosud zůstávala mimo zákon a společnost se tvářila, jako by neexistovala.

 

Teprve Vít Bárta se k předávání obálek svým vazalům hrdě přihlásil, a přinesl do lží prolezlé české politiky alespoň záblesk pravdy. Za to ho nyní nějací trapní zbohatlíci, kteří si své peníze ani neumějí užít a nejezdí Masserati jako on, vláčí Bártu kalem televizní obrazovky a haní ho v přímém přenosu!

 

 

Babiš by si měl, jako celá veřejnost, uvědomit, že teprve Vít Bárta a ABL uvedli do české politiky jako legitimní metodu špehování politiků, obálkovou korupci v řádech půlmilionů a puntíkovaný šáteček kolem krku. Proto rozhodně nepatří do kriminálu nebo do blázince, ale do nějaké vysoké ústavní funkce, aby dále kultivoval jinak vyloženě pokleslou českou politickou kulturu. Podle mne by mu nejlépe slušela funkce prezidenta, a pro konkrétně prezidentské Bártovo angažmá hovoří i skutečnost, že další politik podobných mravních rozměrů v české politice prostě není.Klíčová slova: rx


Česko bez prezidenta?

Miloš Zeman je v nemocnici a detaily o jeho zdravotním stavu zůstávají tajné. I přes to vydala ÚVN informaci, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti.

Indispozice hlavy státu může ztížit povolební vyjednávání a formování nové sněmovny a vlády. Navíc se ukazuje, že prezidentovo okolí nejedná čestně a vyvstává podezření, že kancléř Mynář a lidé okolo něj porušili zákon.

Co se stane když prezident nemůže vládnout? Jsou oprávněné důvody pro zbavení Zemana funkce? Jak se k prezidentovi chová jeho okolí?


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější